Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavle,

Na NQ jsem u 1. korekce během února ztratil to, co jsem vydělal za předchozí 4 měsíce, dost špatný měsíc, drawndown vyrovnal maximální DD z backtestu, tak teď čekám konečně na obrat, už by měl přijít. Na konci března si budu znovu přepočítávat MM, protože to půlení kontraktů po pádu pod nějakou průměrnou equity bude asi psychicky příjemnější než jet bez toho. Teď to byl slušný sešup a navíc už jsem blízko stopky, po které přejdu na 1 kontrakt, a tam nemám zatím vymyšleno, kdy zase začnu navyšovat, takže tady mě trh nachytal na švestkách, tak budu muset vymyslet něco smysluplného.

Na CL taky nic moc, poslední plný PT jsem měl v prosinci, v únoru byl taky jeden, ale ten jsem odfiltroval. Takže tady 2 špatné měsíce, ale celkově se CL drží v mírném plusu.

Na FDAX jsem skončil po úplně. Od února mám novou práci, takže už nemám čas obchodovat ani ráno, ano odpoledne. Odpoledne za mě obchoduje žena, protože oba systémy jsou plně mechanické. FDAX jsem musel vzdát, protože ten už vyžadoval trochu subjektivního posouzení. Do konce března bych měl mít snad systémy pro CL a NQ naprogramované, pokud se to programátorovi podaří dovést do úspěšného konce, takže pak je dám někam na VPS a budu rozhodovat jenom o tom, jestli se bude daný den obchodovat nebo ne a zbytek pořeší stroj. Pokud bys měl zájem, tak ti jako autorovi systému můžu poslat kód (bude to podle pravidel, jaká používám já, ale PT,SL a posun na BE jsou volitelné, jenom filtry budou natvrdo).

Takže ID teď stojí za prd, navíc mám za sebou teď rok živého obchodování, a kdyby nebylo února, tak bych byl na nule, což bych bral jako velký úspěch, po tom svém blbnutí na začátku. Ale takhle si budu muset ještě chvilku počkat, ale jsem v klidu, protože stačí jenom vydržet a počkat si. A navíc mám vedle ID ještě opce a tam je to o dost veselejší, jenom by to chtělo někde sehnat víc peněz a už bych nemusel chodit do práce. U opcí je to vydělávání peněz o dost jednoduchší, jenom to chce velké účty. No a vedle toho teď studuju MP, jak jsem psal a vypadá to, že to bude zase nový způsob jak vydělávat peníze. A to místo průrazů a trendů spíš vydělávání na rotacích kolem fair price. Je to hodně zajímavé, ale taky to bude vyžadovat hodně času. Tak to by asi tak bylo takové krátké shrnutí :). Po tom roce jsem bilancoval a je docela povzbudivé sledovat vývoj, i když teď se mi to trochu zaseklo, kvůli nové práci.

Tak hodně zdaru a ať se to na tom FDAXu už trochu probere.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sem tam je treba upravit system. Tezko muzeme dnes zadat pravidelny PT 400us kdyz je volatilita na tehle urovni. Zkusenejsi traderi tohle vidi a myslim ze spousta snizuje sve ramce na nizssi urovne. Mene zkuseni muzou sledovat treba indikator ATR a podle nej trh natahnout nebo zuzit. Dnes mam nastaven PTna 250 a SL na 100. System tak dostava jine obchodni parametry ale stale je mozne dosahovat profity. Z meho pohledu dnesni vstup po 16.50.56 long s prikazem Stop a cenou 6508. Bylo treba pockat na platny pruraz SW na vyssim TF a ten obchodovat.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

zo zaciatku to teda bolo riadne lenive ani report veru nepomohol, asi po 12 hodinach backtestovania odvcera, som pouzil to co tu napisal Tomassino s tym vykreslenim ciar na low,high a stred a v backteste som mal 9 obchodov po sebe TP a keby to vyuzijem aj vcera tak mam profit na paperi, dnes som to uz aplikoval na paperi a znova zisk 300. samozrejme musi to byt podporene dobrym VOL, a patternom. nehovorim ze je to nieco senzacne este som nezbactestoval tolko obchodov aby som bol s tym uplne spokojny. aspon mam robotku na tychto par dni. takze zatial 2xTP 300 a 1xSL ale iba 90 kedze som vcera skusal na prelomenie DT.
at se darí :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to YAX,
zdravím a díky za reálné zhodnocení vývoje. Sám se zajímám o trh NQ a Tvoje příspěvky mi určitě pomáhají. Moc se nezapojuju do diskuzí - nemám moc čím přispět, vždycky je někdo rychlejší :). Je vidět, že to co píšeš není pohádka, ale reálný a nejednoduchý vývoj. V podstatě moje představa o začátcích. Je to pro mě velká motivace. Určitě velký dík za Tvojí práci. Přeju teď statisticky lepší období (tu)...
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegy, tak dnes nic velmi malá volatilita a malé rozpětí mezi high a low z premarketu pro mě. Můj vstup mi přišel až 20:26. Dám jsem ještě na ukázku 2 screny je to backtest roku 2009-2010 toho vstupu co obchoduji při chování mezi high a low day. Snad to někomu trošku pomůže. Zatím čau zítra V-FREDY (tu)

12609

12610

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...