Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kuba

tak ja idem zatial iba paper pomaly sa ucim, a tento mesiac 1570 profit, viem ze s live sa to porovnat neda ale tak snazil som sa robit vsetko ako live. a po vcerajsom citani psychologie som konecne pochopil co znamena nezameriavat sa na to ci dany obchod je profit alebo strata ale nato ci som dodrzal OP. a toto zistenie ma teda riadne prebralo a kaslat tam na profit, hlavne ze som zistil prave toto a uz dnes som to aplikoval. inak dnes po reporte short a TP 300. Chcem sa opytat vacsina tu sleduje aj reporty (na forexfactory) a mne sa vacsinou nacita vysledok po 5-6 minutach a to uz niekedy byva neskoro, trva to aj vam tak ,,dlho" nez sa nacita report?
vela uspechov do noveho mesiaca inac prajem, a hura na hokej v noci :D

peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, rozhodl jsem se reagovat na poslední dobou tak žhavé téma jako je chop v trzích, kterého jsem byli v minulých týdnech svědky. Vedu si statistiku denního Range, ze kterého pak počítám průměrný týdenní Range a vykresluji v grafu. Mé statistiky ukazují, že minulý týden (15.2.2010 - 19.2.2010) měl skutečně jeden z nejnižší Range za posledních 10 měsíců, tedy dobu po kterou si statistiku vedu, ale zároveň je taky patrné, že podobné líné týdny čí období prostě čas od času nastanou. Není to tedy nic zvláštního. Denní a týdenní range samozřejmě nemusí znamenat, že se v trzích nedá vydělat, znamená pouze to, že trhy příliš netrendují. Koukněte na přiložený obrázek, případně napiště jestli si někdo vede podobnou statistiku. V mém případě jde o trh TF. Hezký večer všem!

12565

Link to comment
Sdílet pomocí služby


2 kuba, borax, M888

Tak to som rad ze nemam iba ja takyto problemik s tym nacitanim vysledkov :D , viem ze treba to naklikavat rucne ale aj tak to nejde a trva to dost dlho ako som spominal, ak mozem poradit dost rychle je a tak isto kvalitne fundamenty su na cikomodity.sk ked sa zadarmo zaregistrujete ako uzivatel mate tam tak isto kalendar navyse je to po slovensky takze je tomu dobre rozumiet, ti co maju trosku problem s jazykom a teda aspon pre mna je nacitanie tych vysledkov rychlejsie. tolko iba k tym fundamentom.

kuba: na zostavovani systemu este intenzivne pracujem avsak zaklad tvori klasicky finwin, pouzivam najma 2v po prekroceni EMA a 0/v, vsetko musi byt podporene dobrym VOL, tak isto si vsimam dost S/R urovne, ktore ako som si vsimol najmä v poslednych dnoch hraju celkom dolezitu ulohu, a tak isto aj formacie DT,DB, sledujem reporty, pred reportom takmer neobchodujem, RRR mam 1:2 ale za kazdu cenu netlacim na pilu a ak je pred mojim TP nejaka vyznamnejsia uroven tak pokial je miesto pre profit min 250 tak to este akceptujem. menej uz nie. snazim sa pracovat aj natom ze na 60M grafe si spravim trend line a aj to mi uz par krat pomohlo takze aj to vyuzivam. inac mam stale pred sebou 3M graf. SL posuvam len raz a to pri otvorenom profite 150 na BE. tak isto nevstupujem do obchodu ako hovorim este na tom intenzivne pracujem a da sa povediac ze na 1000% este nemam kompletny OP, uz minule som pisal ze sa snazim skombinovat to co mi bude najlepsie vyhovovat, ale aj tak za tento mesiac najvacsie pozitivum hodnotim nie to ze som mal profit ale to ze som pochopil ako vnimat jednotlive obchody. zisk 1570 mi tiez pride ako scifi :D ale tak snazil som sa len vyuzivat tie poznatky ktore tu citam co pisete a na backteste a paperi ich aplikovat. v live uz moc priestoru na ,,skusanie" veru nebude :D. ak ma niekto nieco proti velmi rad to prijmem a budem nad tym rozmyslat intenzivne.
drzim palce vsetkym a vela chuti do tradingu
peter
Link to comment
Sdílet pomocí služby

statistiku range si vedu, ale priznam se, ze ji prakticky nepouzivam, viz prilozeny obrazek kde jsem si porovnaval denni range a moje profity. Neni tam zadna souvislot. Spis se snazim vstupovat podle toho, jak se trh pohybuje, jestli je v nem sila. Nejvic ztrat. obchodu mi prinasi moje chamtivost a nerpelivost. Urcitej pokrok se mi v tomhle smeru podarilo ucinit, uz jsem se naucil si vsimat, kdy se muj mozek snazi vlezt do trhu po nabranych ztratach toho dne (dostat ty $ zpet). Znate to, clovek pak vidi signaly vsude, chop nechop ;-) Presto presevsechno se snad uz ta mozaika zacina konecne skladat (rpelivost, trend, chop, chamtivost, ...) Uvidim za par mesicu....

12569

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak dnes sem si dodělal statistiku za únor a zde jsou mé statistiky:

skutečnost: - 450$ (po 5-ti měsících ztrátový měsíc)

v polovině února sem zapojil nový pattern k současnému systému a kdybych to obchodoval od začátku měsíce tak by výsledek byl + 1.300$.

jinak v únoru mi PRM filtr odfiltroval 10x SL (tj. 1.600$), 3x B/E+1 a 1x PT 400$


pohodový víkend!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peterer:

PRM filtr znamená pre-market filtr. Jedná se o filtr, který se trader sám "vymyslí" a vstahuje se na období před otevřením trhu v daný den. Nejčastěji se asi používá určité Volume nebo třeba cenové rozpětí a nebo třeba počet svíček v pre-marketu. Volba filtru a jeho nastavení je hodně individuální a je to jen jaký si další pomocný "indikátor" pro daného obchodníka.

Zkus vzít backtest či paper výsledky a podívej se jak se trh choval v pre-marketu u ziskový a ztrátových obchodů a třeba najdeš nějakou souvislost.Pokud na něco přijdeš,tak to otestuj a pokud to bude fungovat,tak to zkus přidat k tvému současnému systému.

Snad ti to je teď trochu srozumitelnější.

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...