Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lado,
jestli muzu poradit zkus vyzkouset bud pritahovani Sl na dosazeni S/R urovni, lehce jsem to testoval a na tf neni tezke najit tak 2-4 sr urovne na kterych trh se muze bud odrazit nebo udelat swing,kazdopadne je tam mozny risk obratu. akorat jsem od toho upustil ze me to vnitrne nesedelo.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre rano,
DAX je v posledni dobe hodne mrtvy, co? Po otevreni vetsinou samy chop. Idealni doba pro to, abych ho zacal obchodovat... :) Mam na nem zalozeny jiny system, nez vetsina tady. Ne pruraz 1. korekce, ale cekam na vytvoreni zahusteni a na jeho nasledny pruraz. V praxi to znamena, ze musi v jedne minutove usecce uzavrit dalsi alespon 4 minutove bary. Vstup na high/low formace +-1 bod. SL davam bud pod celou formaci, na logicka mista (zdvojene low apod.). Pokud v grafu zadne takove misto nenajdu, tak davam podle ATR 5 na 1 min TF. PT 3xSL. Na BE posouvam pouze, kdyz mam v trhu nejakou SR (tzn. pivoty a high/low min dne). Signal musi byt alespon 7 bodu pred touto SR, aby bylo nejake misto na posun. Nekdy je mozne toto porusit, ale je to v malem procentu pripadu. Trend urcovan podle SMA 144 na 5 min grafu (nad=long a naopak). System je opet temer mechanicky, tak na 98%. Neni na nem optimalizovana jedina promena. Zkousel jsem i ruzne trailovani SL, ale vysledky to nijak nezlepsilo. Dokonce ani ten posun pred pivoty, ale to bylo hlavne kvuli hlave. Po dosazeni takoveto SR chci byt na BE. Beru max. 1 signal do 9.45.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
ja dnes mel vstup sice do longu, ale tam se tomu moc nechtelo, takze jsem skoncil na SL.
Posledni dobou se to opravdu moc nehybe, nejak neni sila...
Pavel K.: zajimave...:-) jen jsem se chtel zeptat, podle ceho urcujes tu vodici usecku? Treba usecka c.3 taky toto prorazila a c.2 dokonce mimo vysec uzavrela... To nebyl signal? Nebo cekas ze to vzdy musi byt 4 usecky za sebou a dokud nejsou, tak neberes? Protoze jak poznas ze to to prave zahusteni :-)...

Kazdopadne je to zajimave zpestreni tady :-).
Ja pomalu chci Fdax opustit a zkusit to same bud na fesx nebo toto uplne vypustit (to bych ale nerad) a hlavne postavit nejaky system na NQ podobneho stylu jako je pruraz 1. korekce. Uz ale asi tyden dumam odkud zacit a do ceho se pustit, protoze jak tak ctu tak 1. pruraz ted nikde moc nefunguje, ani na NQ ani na TF. Porad nevim odkud na to jit jestli to vzit ciste jen jako pruraz, nebo od zacatku zkusit prihodit nejaky filtr nebo zkusit vymyslet neco jineho, ale na podobnem principu...
Obavam se ale, ze bez neustale pretestovavani dokola to asi nepujde... Nebo mate nejaky tip? Zkusit to nejdrive jak psal Petr naprogramovat (to by ale znamenalo nejaky ten tyden studia programovani - programovani neznam) a pak dotestovat nebo proste otestovat neco, je to spatny, tak neco vypustit nebo pridat znovu otestovat atd atd..?
Diky
At se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K,

no výborně. Podle mně ideální způsob jak tvořit strategii. Jednoduchá myšlenka a žádné pasování SL,PT na historická data. Vše podle situace v trhu. Osobně bych teda ještě vypustil to ATR a dával SL např. pod formaci, ale jinak dobrý nápad, který může fungovat. Držím palec.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikon, pravidlo je, ze se vytvori prvni usecka. Kdyz v ni dalsi uzavre, tak to pro me znamena zbystrit a cekat na signal. 1 usecka muze uzavrit mimo, ale dalsi uz opet v te prvni. Jakmile uzavrou 2 po sobe mimo tu vodici, je to pro me zrusena formace a hledam jinou. Jakmile uzavrou minimalne 4 v te vodici, je to pro me hotova formace a davam cekacku bod nad formaci do trendu. Tyto formace se vetsinou tvori na nejakych SR apod. Nebo potom v den, kde je to samy chop. Proto je lepsi to zkusit jednou nebo dvakrat, zkratka si to nejak omezit casove, aby se to tam nepleskalo stale dokola. Jinak jeste screen vcerejska. To bylo pouze demo, navic az po 9.45. Vzal jsem to cvicne... danek, diky. To ATR pouzivam, pokud by byl SL dal nez 9 bodu, to uz se mi riskovat nechce. A v testech to fungovalo v pohode. Nijak jsem to take neoptimalizoval, proste jenom zkusil ATR 5 a SL podle toho, pokud to jinak nejde.

12479

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle,

to vypada zajimave, ale taky bych se zeptal konkretneji na vstup. Viz treba ten posledni obrazek - pokud to beru jako vodici usecka a 4 close v jejim rozpeti, tak bych cekal, ze na prurazu te prvni vodici tesne po otevreni bude vstup, nekde kolem 9:12.
A pak tam vidím vodící + 4 close kolem 9:20, 9:24 a 9:38. Asi v tom bude ještě nějaký fígl, který tam zatím nevidím.
Ale opět dobrá myšlenka, variabilní systém a hlavní kus práce udělá RRR.

díky, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado, asi to budes muset vyznacit na tom screenu. Ja to takhle moc nevidim. Jde o to, ze se musi ihned uzavrit v usecce ta nasledujici. Jakmile se tohle stane, tak pak hledam ty dalsi. Stale se bere za vodici ta prvni, dokud se neuzavrou dve usecky po sobe mimo rozsah tela te vodici svicky. Tzn. na tom druhem screenu nemuze byt close v 9.12, protoze neni v zadnem pripade prorazeno high teto formace a ani neni porusena. Trend byl celou dobu ustaven do longu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:
ja to videl stejne jako Lada a taky jsem se na to chtel zeptat, ale pak mi doslo, ze asi beres signaly pouze do smeru trendu coz tam uplne receno primo nebylo, pouze naznaceno :-).
Kazdopadne to vypada zajimave, tak drzim palce at to jede a pripadne obcas hod zpravu jak si to stoji.
Mozna by stalo za to toto zkusit i a us trhy odpoledne, kdyz je to ted takhle spatne...?
At se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikon, na US bych rad zase neco jineho. Rad bych se diverzifikoval mezi systemy i trhy. Uz mam neco rozdelano. Uvidim, jak to dopadne.
Jinak trend jsem psal, ze se urcuje podle te SMA na 5 min, ale je pravda, ze jsem zapomnel dodat, ze obchody beru pouze s trendem.. :)
Docela by me zajimalo, jake vysledky ma pruraz swingu na DAXu od ledna 09 do ledna 10. Treba equity pro porovnani s timto systemem.. Nedal by to sem nekdo? Pokud ne, tak chapu. Nechci zavodit, z ciste studijnich ucelu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...