Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chtěl bych se zeptat když to tu tak čtu tak máte často někdo různá pravidla že při 5 ztrátách neobchodujete už ten tejden atp. neni to škoda jestliže víte že systém je funkční a akorát vám právě může uniknout pár ziskových obchodů ? samozřejmě mluvim o systému kde víte už co děláte ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

nejedná se o nic jiného, než "zchladit hlavu". Pod tlakem snahy o likvidaci ztrát se snadno opouští systém a hromadí se chyby.
Pokud přijdete o některé ziskové obchody, stejně tak eliminujete ty ztrátové. I za den/týden/měsíc/... tady (snad) budou příležitosti.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hooky vetsina z nas kteri takove pravidlo maji tak jeste poradne nevi co delaji tak proto radsi na chvilu vypustit nez treba zruinovat ucet, no a ti kteri vi co delaji tak tam budou uz jine duvody a to neni odpoved pro me...

Zacatky jsou hodne narocne a staci mala chyba v systemu a muzete klidne prijit o pulku uctu i o cely tak takove pauzy vzdycky pomuzou, proste na zacatku nikdy nevite jestli to co delate ma smysl, ale hodne lidi i kdyz poradne ten smysl nevidi tak potom o to vic veri a to je podle me spatne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:

to co si napsal je proste o chamtivosti.
Zisky ti budou utikat porad, no a co? Kdyz si pockas, prijdou jine.

Obchodovani neni o zizcich, protoze ty ovlivnit nemuzes. Ty bud prijdou nebo neprijdou.
Obchodovani je pouze o risku. To je jedine, co ovlivnit muzes.

Je to tady porad dokola, ale malokdo to chape, protoze ma pred ocima porad jenom ty penize, co na neho cekaji.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

YAX
To jsi trefil do černého. Než vstoupím do obchodu tak se první zajímám, kolik takovým obchodem prodělám. V prvé řadě chci znát ztrátu, která může přijít. Jsem předem připravený na to, že můžu ztratit třeba 70$. Pak již klidně čekám na to zda se obchod rozvine nebo otočí proti mě. Pokud je zisk pak se snažím o jeho maximalizaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: promin ze to tak reknu ale prosimte bud v klidu, já sem to nepsal z žádný chamtivosti ale uplně za jiným učelem nejde mi o žádný peníze před očima a podobně. Jenom tu taky bylo tisíckrát psáno že plno lidí po několika ztrátách v otestovaném systému přestane obchodovat a hledá chybu v systému ale ve skutečnosti je chyba v tom že se nedrží dál systému a propásnou potom to kdy by si jim to vrátilo. Tak mě zajímalo jestli má někdo z nich otestovanej systém kterej fungoval a ted např. kvůli 5 ztrátám za sebou nehledaj zbytečně chybu kde neni ale je to třeba jenom v tom že to tak prostě chodí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado, s timhle ja treba take souhlasim s hookym. Je to vec nazoru. Pokud mam v backtestu serii 5 nebo 6 ztratovych obchodu a system s nizkym %win a vysokym RRR, tak se proste nevyplati prestavat obchodovat. Snizovat pozice jo, ale ne uplne prestat obchodovat. Protoze se potom klidne muze stat, ze DD se naopak jeste zvysi... Neco jineho uz samozrejme je napr. prestani obchodovat po poklesu 15% apod. To, co pises o kontrole ztrat je samozrejmost, ale v tomto pripade to neni zcela jednoznacne a je to dost o zasahovani do nahodnosti generovanych zisku a ztrat. Muj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hooky:
" Jenom tu taky bylo tisíckrát psáno že plno lidí po několika ztrátách v otestovaném systému přestane obchodovat a hledá chybu v systému ale ve skutečnosti je chyba v tom že se nedrží dál systému"

Chapu jak to myslis, ale pravidlo, ze trader po urcitem % poklesu uctu za nejake casove obdobi prestane na jisty cas obchodovat ma (dle mne) sirsi vyuziti:

1) CHYBA V NEM: zjisti, ze neni chyba v systemu ale v nem, kdy se kvuli hodne ztratam dopusti chyb - zna to kazdy z nas kdo jede live - v takovem pripade je lepsi si orazit, analyzovat a zacit znovu s chladnou hlavou.
Chyb se clovek muze dopoustit i u mechanickych systemu, nejen u diskrecnich.

2) ZMENILY SE TRHY: to nemyslim doslova, ale spise se zmenila volatilita, open rozpeti, trh je nejakou dobu v chopu, ma male pohyby - toto z vlastni zkusenosti dokaze radne zamavat s jinak ziskovym systemem. Nekdy je lepsi byt par tydnu pryc, dokud se vse nevrati do normalu (pokud se vrati).

3) SYSTEM JE OPRAVDU SPATNY: To jsem poznal predloni nastesti jen na paperu - system jsem radne backtestoval, ale pak preoptimalizoval, tj. nasadil spoustu filtru, jen aby mi to zlepsilo backtestove vysledky za predesly rok.
Prvni dva mesice paperu = -2400/kon. Takze se muze stat, ze neco preoptimalizujete, na paperu to nahodou vychazi, pak prepnete na live a system zacne "jit proti vam", protoze zkratka neni robustni. Pak prijde vyse zminene pravidlo, ktere donuti tradera zastavit a zpetne analyzovat, kde se stala chyba.

PS: cely leden jsem venoval studii MM (a jeste zdaleka nejsem u konce), ale jedno vim - to pravidlo by mi bylo byvalo usetrilo v prosinci tolik USD, ze by to stacilo na otevreni dvou tri zacatecnickych malych uctu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky:

asi sem odpovidal na neco jineho, k nastaveni mysleni obecne. Nemam rad formulace typu "utikani ziskovych obchodu". Jak vis, ze obchod bude ziskovy? Trading zalezi hlavne na hlave, a pokud jsem pred vstupem pod tlakem, tak je lepsi si odpocinout a vycistit si hlavu. Z tlaku plynou jenom chyby a nikde nemas jiste, ze bys ty potencionalni zisky byl schopen vzit. Ale o tom uz psala vetsina prede mnou, takze nema cenu to tady opakovat. Kazdy si musi najit svoje vlastni nastroje, aby byl pri obchodovani v pohode.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...