Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

yax: děkuji za ukázku backtestu, já se nechal inspirovat Libicem, který popisoval vstup do trhu pouze v určitý čas. Chci to zkusit udělat trošku jinak, někdo používá PA, indikátory a pod. mě v backtestu vyšel nejlépe časový vstup. Backtest za rok 2009 přikládám a myslím si, není úplně špatný. Systém první korekce vypadá velice dobře, ale mě by zajímalo jak by si vedl například v roce 2006, 2007, jestli někdo nemá backtesty za toto období. ať se daří (tu)

12378

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetrJansky:
Zdravim,
ten backtest nevypada spatne. Podle me zalezi nejvic na pouzitem MM, a podle toho bude vysledek vypadat i na predchozich letech. Jestli Vam to pomuze, delal jsem test neceho hodne podobneho, ale taky jen na roku 2009.
Myslenka:
5 minutovy graf-vstup po prvni svici - dle toho jestli je Long nebo Short i vstup ve smeru (vim, ze neco podobneho tu bylo prezentovane na 1min grafu)
-test delan rucne, ale jde v podstate o mechanicky system
-tzn. vstup je vzdy pevne v 15:35
-hledal jsem neco klidneho s pevnyma pravidlama

Presne vysledky nemam ted u sebe (v zamestnani). Kdyz bude zajem, muzu odpol. poskytnout.
Zkousel jsem na ten model nekolik druhu vystupu. Trh=NQ.
Prvni model - bud SL=60$ nebo PT=180$ byl vysledek tesne nad nulou-nevydelaval. Bez posunu SL.
Ale zajimavy model byl se SL=60$, s posouvanym SL vzdy pod svici, ktera je v mem smeru. 5 min graf je pomaly a nekdy podrzel v trhu opravdu dlouho a dosel si pro zisky nad 500$.

Preju dobre obchody,
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky, podle me, aby byl system alespon trochu robustni, musi davat podobne vysledky i kdyz budes vstupovat ve 37,38,40,41 a sl bude take treba od 70-100. Takhle mi to prijde hodne preoptimalizovane. Ja bych tomu live neveril. Jak jsi vubec prisel na cas 39? Optimalizaci? Protoze s trhem to nema nic spolecneho, nic zvlastniho, co by melo zpusobit pohyb, se nedeje...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tak dneska na FDAXu právě těžce polykám hořkou pilulku. Protože na tomto trhu už můj DD přesáhl maximum z backtestu (2000), tak jsem velmi váhal, zda ještě budu vůbec live FDAX obchodovat. Všechny indikátory mi ukazovaly dolů. Po včerejším sešupu jsem se ale bál, že se trh aspoň na chvíli bude snažit vrátit k EMA. Převládl u mně strach a nevstoupil jsem na signál do shortu. Přišel jsem tak o jasný, rychlý PT, který už tak moc potřebuju. Chjo..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo,

pamatuj si, že nikdy neklesne trh natolik, aby nemohl klesnout ještě víc. A naopak. Nevím jaký máš OP, ale pokud máš danou max. hodnotu DD, tak by jsi neměl váhat jestli jít live, nebo ne. Vše musí být předem dané. Nemůžeš váhat jestli ano, nebo ne. Doporučoval bych postavit si strategii tak, aby jsi pouze na začátku obchodní seance zadal stop příkaz na příslušnou stranu, eventuelne do shortu i longu současně a odešel od monitoru. Večer jen zkontroluješ výsledek.
Proražení prvního svingu, H a L premarketu, určitého range, to všechno jsou věci, u kterých víš přesně místo vstupu. Neni tedy důvod sedět neustále u počítače a kazit vlastním "myslel jsem" jinak dobré obchody.

S pozdravem |Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tak vcera jsem FDAX neobchodoval a dnes jsem si dal pozor na vstup. Stalo se totiz to same co se stalo nekolikrat predtim na co jsem si chtel davat pozor a tim pak vstupoval pozde do trhu. Dnes totiz opet trh tuknul do mista, kde jsem puvodne mel vstupni prikaz. Na to jsem si pockat a pak jsem zadal prikaz dle planu a konecne dnes za chvilku PT. I tak ale jsem stale v minusu, ale do konce mesice jeste casu dost. Dnes k tomu prihodim i screen. At se dari

12381

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo:
Momentálně také bojuju s DAXem, profity střídají ztráty, momentálně jsem cca -1000 Eur a mám pauzu na live. Mám aspoň čas se zamyslet, co vlastně můžu od tradingu čekat a mimo jiné jsem došel k tomu, že teoreticky mi stačí zisk 2 body denně a díky position sizingu jsem do roka milionář :-). Samozřejmě se to snadněji řekne než udělá, ale chci tím říct, že to, že mi ujede jeden velký profit by nemělo mít až tak velký vliv na to, jestli jsem ziskový nebo ne. Pokud jsi -2000, je podle mě něco špatně, to už je hodně velká ztráta, a jeden zisk tě podle mě nezachrání. Každopádně přeju hodně úspěchů. Mimochodem, podle čeho obchoduješ, podle FinWinu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

danek: ano, mechaniku mám a myslím, že se mi ji letos daří dodržet (mimo dneška teda). Ta dnešní chyba je psychologická a spočívá v tom, že jsem se nedokázal předem jasně rozhodnout, zda dnes ukončím live, nebo to dneska ještě zkusím.
Dikon: gratuluju - měl jsem to v plánu podobně - a to je ten rozdíl mezi live a sim
navratil: systém má vysoké RRR - několik PT blízko sebe ho může brzy vrátit zpět do plusu
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo,

ten rozdíl live sim je taky tím, že sis vybral prostě moc drahý trh. Teď po max. drawdownu tě tlačí bota a budeš mít tendence dohánět ty peníze zpátky. Tak na to pozor. Musíš ty předchozí obchody, včetně neobchodu dneska, vymazat z hlavy.

Hodně zdaru, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo
Já mám zakomponované v MM, pokud mi účet klesne o 15% tak přestanu po zbytek měsíce obchodovat a hledám proč se to stalo a jak z toho ven. Pokud další měsíc klesnu až na 20% tak zastavuji live obchodování i na tento měsíc. Tím si chráním kapitál. Obchoduji jen na demu a hledám důvody propadu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnovak: díky, vlastně mám MM podobně - v současnosti jsem "pouze" -14%. Takže jsem to měl ještě dneska vydržet - ale psychika nevydržela. No nic, hořká pilulka spolknuta. Přes víkend promyslím, jak na FDAXu dál. Spíš live zastavím, abych příliš nehazardoval s účtem. Taky je docela možné, že něco dělám blbě.
yax: máš pravdu, FDAX je "drahý" trh, tvůj názor na toto znám. Ale když jsem do FDAXu šel, tak jsem byl finančně i morálně připraven na DD jako v backtestu, tak aby to odpovídalo právě těm max 15% účtu. Jenom jsem asi blbě doufal, že to nepřijde hned "ze startu".
No nic, díky!
P.S.: hlavně neudělat dneska nějakou blbost odpoledne na TF, že...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Peepo,
byl jsem v podobne situaci jako Ty, stanovil jsem si od noveho roku velmi prisny MM, ktery mi zatim vyhovuje..
Ucet neroste tak rychle, ale jde to nahoru stabilneji - samozrejme je moc brzy na zavazne soudy, ale psychicky me
tento MM vyhovuje a to je myslim take dulezite.
risk na obchod: max 1%, tydenni ztrata 3%, mesicni 8%, dva obchody denne (jeden muze byt protitrendovy).
Samozrejme pokud je sl vyrazne mensi nez 1% uctu, mohu pridat vice kontraktu, ale soucet nesmi presahnout to 1%.
Hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...