Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Proc by to sem nepatrilo ? (Kdyz tu nebudeme detailne pitvat Rosse...) No mne zmylilo... ze "Rossovo TTM". Tak jsem jenom zpozornel jestli mi neco nekde neuniklo. A koukam ze asi uniklo, protoze jsem od nej cetl kde co, ale bud jsem to prehlidl, preskocil, nebo to nebylo pro mne. Kdyz je to tvoje uprava neceho, tak se nic nedeje. Takovych paternu mam taky par. Nekde jsem neco vzal, pomenil, prejmenoval a bylo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli tu je někdo kdo zažívá stejný dilema :) např. ted jsem otevřel short pozici na stříbru někdy předevčírem stejně tak i na zlatu ale protože mam třeba aktivity ještě tak dycky když odcházi nastavim TP tak abych nepřišel o zisk např. že se to dostane někam a pak se trh otočí :) jenže např. ted jsem přišel z treninku a sice jsem získal zisk podle TP ale trh jde dál a už ted jsem přišel asi o 1000,- . tak by mě zajímalo jestli někdo tady obchoduje swingově tak jestli nechává volnej průběh nebo nastavuje tp taky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zkouším obchodovat mechanický systém na trhu NQ, TF1 min, vstupuji jednou denně pouze v 15:39 hod. LONG SMA(30) poslední dvě úsečky Up, RSI(30)>50 a SHORT opačně, pokud nejsou podmíky v souladu, obchod vynechávám. Výstup za všech okolností v 16:00, stoploss 85 dolarů. Automatický backtest od 1.1. 2006 do 15.1. 2010. Zhruba do poloviny roku 2008 šel systém +/- do strany a potom začal generovat zisk. Chtěl jsem se zaptat kdo obchoduje zde uvedený mechanický systém od Pavla, jak daleko jste provedli backtest a jestli tam bylo ztrátové období. díky

12371

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky,

pokud chceš zůstat v obchodu s očekáváním dalšího pohybu a vidíš tam ten prostor , tak si přece kapitál můžeš ochránit posunutým SL a buď PT nezadávej (když čekáš pohyb tvým směrem dokud se nevrátíš), anebo ho zadej až k logickému bodu, kam až čekáš potencionální pohyb.
a ten imaginární "ušlý zisk" po zasažení PT vůbec neber v potaz !
takových imaginárních milionářů už tady bylo (i já k nim patřil). prostě udělal jsi ziskový obchod podle své strategie a hotovo. pochval se :) na kdyby se nehraje. pouze můžeš začít přemýšlet a testovat, jak svou strategii vylepšit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky, bacha na takoveto mechanicke systemy... nejak tam nikde nevidim nejaky edge 15:39 vstup to proc? to mozna vychazelo ted pul roku... Sam jsem jel system kdy jsem mechanicky vstoupil 15:35 no a mel jsem podobnou ekvitu pri backtestu, ale pak cvhilu jedete live jde to 3 mesice do strany a pak zjistite ze tam neni smysl zadny... Takze pokud v tom neni zadna logika tak bych takovou vec neresil, nikdy nevite kdy se to otoci proti vam nebo to pojede rok do strany.. a pak co? Takovyto system myslim neni moc obchodovatelny mozna neco vydelate ale celkove nic moc.. muj nazor... treba nekdo rekne neco lepsiho :) at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky: prikladam backtest 1. korekce, jak je videt, tak mela taky ztratove obdobi a stridaji se bidne mesice (vetsina) s velmi dobrymi mesici (mensina), ale celkove to leze pekne nahoru. Ja osobne hledam system s co nejmensim dradownem, zisk zas tak dulezity neni. Jak bylo videt v clancich o Mirkovi77 a jak psal i Tomas v diskuzi k pondelnimu clanku, tak zaklad je dobre nastaveny MM, pak staci jednoduchy mechanicky vstup a taky to vydelava. U toho tveho systemu by sis mel pohrat s MM. Ten propad je desivy. Prijde mi, ze mas strasne veliky SL a taky divny vystup. Proc vystupovat v nejaky cas? Mas otestovano, ze v 16:00 trh zastavuje a pak dal nechodi? To se mi moc nezda. U mechaniky bys mel mit system co nejvice variabilni a treba Pavel to dobre vymyslel. SL je pevny podle MAE, PT je taky pevny, ale je hodne daleko (ale zase tak akorat aby vychytal velke pohyby na NQ) a zbytek se resi posouvanym SL. Ty bys mel taky nechat profit rust, kdyz se trh hodne hybe. A kdyz se nehybe, tak proste skoncit s malou ztratou nebo jinym vysledkem. NQ za mesic udela min ty 3-4 velke pohyby a z nich je potreba vytezit co to jde. A zbytek dni muze byt bidnych. Taky muzes zavest filtr predchoziho volatilniho dne, ten funguje celkem dobre. A taky si vyzkousej ruzne varianty PS, pak se zacnes starat hlavne o ten drawdown. To by asi stacilo. Lada

12377

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...