Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

ahoj,

rad bych se zde podelil ohistorii. nejsem daytrader, spis pozicni. technickou analyzu pouzivam jen rpo orientaci, spis mam spocitany statisticky. odely pro kombinace opci a futures.

zde trocha historie:

2005 (bylo mi cerstvych 18 let)

kapital 2000 eur v zari, zisk 40% za 3 mesice, obchodoval jsem prazskou burzu behem studia na stredni skole. samozrejme bes stoplossu a s marzi 80%

2006

zisk i dalsich 400 eur jsem si vybral a utratil, samozrejme s pocitem naprosteho kinga :-)

v cvnu jsem pak prodelal zbytek kvuli propadu na cezu a uni, zbyla mi stovka, opustil jsem trading, sel na VS. Na VS jsem se vykaslal a sel pracovat full-time

2007

znovu jsem zacal obchodovat, ale jen strukturovane produkty. ucet jsem otevrel a lehce prodelal. pak jsem nakoupil nejake dlouhepozice,a le v roce 2008 pred lehmana jsem to uzavrel - cista nahoda.

2009
zacal jsem obchodovat warranty a turba, ale prodelal jsem (jen trochu) a skoncil.

prelom 2009/2010

zacal jsem forexovat a CFDs. jednoduchy obchodni system, ale nic moc to neneslo a navic jsem nemel behem dni cas pracovat. prodelal jsem asi 1000 eur a uzavrel ucet.

v roce 2009 i 2010 jsem nakupoval zamestnanecke akcie nejmenovane banky. Z transe 2009 jsem vydelal ze ze 3000 eur 6000. z transe 2010 jsem vydelal z 5000 eur 7000 eur.

ke konci roku 2010 jsem ziskal novou praci a musim makat cca 14 hodin denne po az patek. takze na live trading nemam cas. navic neustale cestuji autem, vlakem nebo jinak, zacal jsem proto hledat obchodni system na bazi pozicniho obchodovani.

2011

od konce 2010 do cervna tohoto rokujsem zpracovaval novej obchodni system. po detailnim backtestingu jsem ho bez paper tradingu uvedl do zivyho provozu. budu testovat priblizne rok, zatim jen s 8000 eur. pokud se bude darit (zatim mam neco pres 4%, p.a. to vychazi kolem 22%, ale realne odhaduju priblizne 13 - 20% p.a.), v cervnu pridam kolem 30000 eur a budu cekat rok.

muj cil pro svobodny zivot je 200 000 eur pri profitabilite 15%, tedy 30 000 eur rocne a splacena hypoteka. bude to trvat dyl, ale je to realne, snad. no a pak budu moct skutecne delat neco, co ma hlibsi smysl...

az dopracuju cellu historii, muzu sam nauploadovat vice detailu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

> jardys

Pokud jsi si chtel vyzkouset velky ucet a virtualne si zazit, v jakych rovinach se asi pohybuji banky, tak sis mel vytvorit demo ucet na 100 milionu a ne 50 tisic - to nema s velkym uctem nic spolecnyho. :) Pak by jsi ale nejspis zjistil, ze to neni zase az takova sranda.

Ted ale vazne, s takovym pristupem to opravdu nepujde. Hned ty prvni dva body, co jsi uvedl, se postaraji o 100-procentni sanci na bankrot (driv nebo pozdeji). Obchodovani je potreba zalozit na pevnejsich zakladech nez na doufani - jinak je to opravdu prachsprosty gambling. Ale na toto tema uz jsou tu megabajty textu.

[ital]e/u - 1.3900 tak kam se to hne[/ital]
Tak na tohle bohuzel neodpovim. Forex jde mimo me a z menovych kurzu me zajima jenom CHF/USD (pripadne CHF/CZK). Ale to je prece uplne jedno, kam se to hne. Hlavni je, aby se to vubec hlo. Pak uz je jenom potreba reagovat na vzniklou situaci a neco z toho vytezit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer

Všem ,moc děkuji já vím ,že jsem asi exot a tak jsem se jen tak uvedl a přesně jste to všicni vystihli.

Jak už jsem psal nyní mám jen 3 000 usd a za měsíc budu věřit ,že ten účet nezruším nějakou kravinou.

Dám vědět jak to skalpuju. Vy všichni držíte pozice déle. Já jsem holt rychlík 1M .

Hezký večer Všem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A máš vůbec nějaký systém? Nebo do toho skáčeš bez stop losu jen podle toho, jestli se ti to zrovna líbí? Navíc věř mi, je něco úplně jiného obchodovat na demu, kde to nijak nebolí, a pak za své vlastní těžce vydělané peníze. Akorát že když dlouhodobě budeš na tom demu získávat špatné návyky, tak ten svůj live účet vybílíš hodně rychle. Při tom tvém "systému" třeba i za jeden den. Pouvažuj nad tím, jestli si chceš jen hrát anebo to myslíš vážně, a chceš se tím jednou živit. Jestli to první, tak klidně pokračuj našlápnutým směrem. Ale pokud to myslíš vážně, tak je nejvyšší čas hluboce se nad sebou zamyslet a začít znovu, jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Někomu holt není rady ani pomoci :D. Bude se chlapec muset vyučit na svých vlastních penězích, pokud se k tomu vůbec někdy dostane.

Každý děláme chyby. Důležité je neopakovat je donekonečna a poučit se z nich. Já ztratila lehce přes polovinu účtu, to bylo školné, které asi zaplatí každý. Dala jsem si nějakou dobu pauzu, a včera jsem začala znovu. Teď si věřím, že ty chyby, co mě stály polovinu účtu, už dělat nebudu, teď už mám otestovaný plán a jsem schopná dodržovat disciplínu. Můj první obchodní den live skončil velmi lehkým profitem, ale důležité je, že jsem měla emoce pod kontrolou a dodržela jsem plán na 100%. Měla jsem 3 obchody, víc teď ani nechci, jeden win, jeden loss, jeden B/E, takže dobrý. Obchoduju eurodolar na 1M. První měsíc se držím při zemi, takže miniloty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardys, len tak dalej :), ked zrusis tento demoucet, tak si otvoris dalsi. Navrhujem tak na sumu 100 000 dolarov, aby ti aspom dva tyzdne vydrzal. A nebud skromny, fukni tam rovno 15 lotov na obchod a vecer sa nam pochval. Skoda len ze nepouzivas sekundove grafy, ta 1 minuta mi pride v tvojom pripade dost pomala, takto ten milion za den nespravis :).
Prepac, ale na tvoje prispevky sa neda reagovat nijako rozumne.

hostalkova, gratulujem (tu) a drzim palce v dalsich obchodoch

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer

Přátelé ,jsem doma a mám už 100 usd ,všechny pozice co včera byly v mínusu se zavřeli .
umístnil jsem jen profit .

mohl bych přestat ,ale ještě zkusím něco málo zabrat,

Já se o ten demáč bojím ,jako Vy o živý. je fakt ,že možná nikdy real neotevřu .

zatím to jde ,nevím jak to dělám ,ale de. mám už 4 098

Hezký večer přeji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Praveze sa nesmies bat , pretoze strach je emocia, ktora ta moze paralizovat pred dalsimi obchodami ktore budu vynosne. Strach k tradingu nepatri. Mas obchodovat s takymi peniazmi o ktore si mozes dovolit prist bez toho aby ohrozili tvoj zivotny standard. (samozrejme malo kto rozumny o nich vsetky pride)
Kedze si sa vyjadril ze mozno nikdy real neotvoris, znamena to ze teda k tomu aj tak pristupujes a teda nema dalsie poskytovanie rad ziaden zmysel. Koniec koncov vsetko najdes v manuale a dalsich clankoch
www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...