Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavle, díky moc. Opravdu nechci detaily tvého systému, to by asi stejně k ničemu nebylo, mě spíš jde o širší pohled na trh, čeho si všímat, co je důležité. Detaily si odvodím sám, ty už stejně budou muset být individuální. Až budeš mít pocit, že toho po tobě chci moc, klidně mě utni, už takhle jsi mi pomohl opravdu hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to M.Hunter

Zdravim,

co se tyka ropy, jak jsem uvedl obchoduji trh QM. Je to z nekolika duvodu. Na zacatku obchodu s touto komoditou jsem udelal skolackou chybu a vrhnul se na CL. Nebyl jsem vsak dostatecne pripraveny na takto dravy trh a vymazal cast sveho uctu. To byl hlavni duvod na prechod na trh QM. Pokud se nekdo rozhodne obchodovat ropu, jiste je tento trh pro uvod vhodnejsi. Nakonec jsem u tohoto trhu zustal, prave i z duvodu otevreni vice pozic a managovani obchodu. Co se tyka plneni, zadna tragedie to rozhodne neni. S plnenim v hlavni obchodni hodiny nemam zadny problem a pokud sledujes bid a ask cenu, zjistis ze rozdil je casto pouze jeden max dva ticky. Pokud neni zrovna cas ohlasovani vysledku zasob nebo podobna situace, da se do pozice vstoupit bez problemu za stanovenou cenu nebo s minimalnim skluzem. Osobne v tuto dobu pozice neotviram ani nedrzim. Doporucuji vyzkouset na demu. Pri SL je dobre pocitat s velikosti jednoho ticku, tedy ze QM se cenove neposouva po jedne, ale po 0,025 tj 12,5$. Ja zadavam zakladni SL vetsinou jeden az dva ticky od stanovene urovne. Snad jsem tedy odpovedel na dotaz.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K,

pavle, ciste pro porovnani nasich pristupu, muzu se zeptat, jaky tobe vychazi zakladni SL ted pri zvysene volatilite? a jeste jeden dostaz - jakeho pouziva brokera a software pro zadavani prikazu? ja pouzivam IB a musim priznat, ze tam je trochu problem pouzivat vice profit targetu. jeste navic pri rychlosti, s jakou se ropa umi hybat..

uspesny start do noveho tydne to all

tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to m.hunter

Zdravim Te,

jsem rad ze jsem z casti odpovedel a upresnim SL. Je to presne naopak SL je vyssi prave o jeden max dva ticky, U tohoto trhu dochazi obcas k sumu a je tedy lepsi nezadavat SL presne na napr.high posledniho swingu pri otevreni short pozice. Dost vse zavisi na rychlosti trendu, neboli uhlu ema atd. Mimo jine take jaky charakter ma prubeh trhu, zda vyhlazeny, nebo pilovity atd.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek, byl jsem ted tyden v Alpach, takze odpovidam az ted.. SL mi vychazi z minuleho tydne, ktery jsem ted pouze zpetne testoval kolem 12-13 ticku prumerne, ale nasly se i obchody se SL do 10 ticku.
Ja obchoduju pres Mirus futures. Maji maly margin (1000 USD) a to mi vyhovuje, obcas pri velmi malem SL muzu s pomerne dost kontrakty dosahnout hodne slusneho RRR.
Mas pravdu, ze s temi PT je to obcas docela rychlovka, ale pokud mas v excelu predem vypoctene jejich hodnoty, tak se to necha. Jen po zasobach to je docela rychlost a treba tenhle tyden bych to asi nestihal..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, obcas muzu. Ale spis jenom kdyz nastanou nejake zajimave situace... Udelal jsem mensi zmenu v OP, nejvzdalenejsi PT beru pouze prvni hodinu, pak uz obchoduju jen 2 sady, ziskove je to podobne a zkracuje se tak cas u pocitace. Jinak jedu porad to same. Budu se tu snazit ukazat, jakym zpusobem identifikuju chop, to je jeste mozna zajimavejsi. Dnes jsem mel 2 vstupy. U druheho se cena dotkla urovne meho PT, ale LMT nebyl vyplnen, takze 1. sada PT 1:3 a druha na BE. Preju pekny den!

15650

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super, oba vstupy jsem viděl, díky. Identifikace chopu (a taky směru trendu) je pro mě hodně důležitá - správné určení trendu, nebo identifikace chopu a tedy nevstupování do trhu je podle mě základ pro přežití. Pod ty zajímavé situace zkus prosím kdyžtak zahrnout stopky (i když to vypadá že jich moc nemáš) - ty úspěšné vstupy vypadají jasně, bude zajímavé vidět co se děje u těch neúspěšných.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomicek, spravne jsi identifikoval 3U i RH, navic, pokud se kouknes dal do premarketu, tak je videt kolem urovne 104 dlouhe congestion, ktere i s tim 3U trval pres 3 hodiny. To vse davalo velice slusny potencial pro nasledny pohyb po prurazu 3U. Nicmene RH, ktery potom vznikl nabizel umisteni SL ve velikosti 21 ticku a to uz je pro me moc, navic by tim nebyl splnen zakladni pozadavek meho systemu pro minimalni RRR k dalsi SR ve velikosti alespon 1:2,5. Byt ten RH mensi, tak do nej jdu. navratil, toto je jedna ze situaci, kdy na dane SR neberu zadne vstupy krome 3U a nasledneho RH (uroven 104 USD). Pokud se v premarkete takto mota cena kolem SR a utvori se kolem ni congestion, tak danou uroven vubec nesleduju a cekam, az cena dojde k dalsi SR.

15658

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...