Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  1. Otevřená sekce

    1. 27
      27 příspěvků
  2. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

    1. TechLab

      Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

      7,8k
      7,8k příspěvků
      • 4fx
    2. Trading Room

      Diskuzní skupina v rámci Trading Roomu.

      1,5k
      1,5k příspěvků
      • petr
    3. 422
      422 příspěvků
    4. Základy práce s programem Amibroker

      Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

      189
      189 příspěvků
      • petr
    5. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

      Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

      29,3k
      29,3k příspěvků
  3. Archiv původních anonymních diskuzích

    1. 201,1k
      201,1k příspěvků
  • Statistiky uživatelů

    31 304
    Celkem uživatelů
    467
    Nejvíce online
    michpoh
    Nejnovější uživatel
    michpoh
    Registrace
  • Všechny poslední příspěvky

    • Zdravím, trial verze má omezení, které neumožňuje ukládat data do databáze, tudíž po každém vypnutí programu se data smažou. Režim AMI nemá smysl v této kombinaci používat, protože součástí importu je restart programu, a tedy ve výsledku Amibroker zůstane prázdný. Jedinou možností je použít režim CSV a import provádět ručně, ale je třeba počítat s tím, že po každém vypnutí Amibrokeru bude třeba import opakovat. B.  
    • Dnes se vracím z dovolené. Zkusím se pak podívat na to, jak skript předělat, aby se kontraktní měsíce natahovaly před začátkem obchodování bez ohledu na dobu spuštění skriptu.
    • Dobrý den, zkuste obchody jednoho tickeru zpracovat postupně. Nechte hodnotu processed 0 u jednoho páru a u ostatních nastavte 1 (předem si poznačte, o které řádky se jednalo), následně spusťte diary.py a pokud párování proběhne správně postupujte stejným způsobem u ostatních párů. Logika deníku za určitých podmínek neumí zpracovat obchody stejných symbolů za delší období. B.
    • OK, díky za vysvětlení, já ho pouštím ráno, protože přes den díky práci nemám někdy možnost a čas to zkontrolovat. Pavel
    • Dobrý den, v režimu AMI se data do Amibrokeru naimportují automaticky. Používáte plnou (placenou) nebo trial verzi Amibrokeru? B. 
    • Nastavuje se to v konfiguraci IB zde: Jde o určitý bezpečnostní parametr, kde si můžeme pro jednotlivé trhy nastavit maximální počet kontraktů, které se otevírají bez dodatečného potvrzení. Pokud chcete obchodovat více než 5 kontraktů, je třeba číslo zvýšit.
    • Dobrý den, úpravy kódu jsem provedl dle vašich instrukci, csv soubory se mi stáhly, pokusil jsem se tedy o import ASCII zobrazil se mi tento error (viz printscreen1), následně jsem se podíval do logovacího souboru,(viz. Printscreen2.) podle něhož jsem usoudil že import proběhl úspěšně ale při opětovném spuštění Amibrokeru se mi zobrazil tento graf (viz printscreen3) Nevím jestli jde tento graf v amibrokeru nastavit na klasické zobrazení, jestli ano, mohl bych požádat jak, Děkuji.
    • Aha, díky, to je dobrý tip s IB. A ano, počítal jsem s tím, že tam pošlu pár desítek dolarů na poplatky za neaktivitu. Údajně za to začínají strhávat po 90 dnech neaktivity.
    • Mně se nejvíc osvědčílo poslat tam peníze přímo z Interactive Brokers účtu - je to v podstatě Funds Withdrawal z IB accountu, jenom jako cíl nastavíte Financial Institution - bankovní účet Tradestation a máte přesun bez poplatuku. Na fundování mi stačilo poslat tam 20 USD, a bylo pak možné stáhnout desktop aplikaci. Jenom u TS máte poplatek za neaktivitu 10 USD měsíčně, takže tam nejspíš bude potřeba pár peněz mít..
    • Dobrý den, je tu někdo, komu se podařilo stáhnout desktopovou aplikaci Trade Station bez fundování účtu? Poněkud mě znechutili tím, že tam nejdou poslat peníze ani wire transferem z žádné české banky...
    • Zdravím Petře, dnes jsem v 0.12_1 dostal tuto chybu: [INFO] 2024-09-24 10:03:06-0400 - Zadávám market BUY příkaz pro opci SPY 20240924 P 569.0. Aktuální mid price: 1.56. Otevírám kontraktů: 6 Error 383, reqId 735: The following order "ID:735" size exceeds the Size Limit of 5. Restriction is specified in Precautionary Settings of Global Configuration/Presets. Canceled order: Trade(contract=Option(conId=729255795, symbol='SPY', lastTradeDateOrContractMonth='20240924', strike=569.0, right='P', multiplier='100', exchange='SMART', currency='USD', localSymbol='SPY   240924P00569000', tradingClass='SPY'), order=MarketOrder(orderId=735, clientId=68574, action='BUY', totalQuantity=6, orderRef='OBKR1', account='U15517549'), orderStatus=OrderStatus(orderId=735, status='Cancelled', filled=0.0, remaining=0.0, avgFillPrice=0.0, permId=0, parentId=0, lastFillPrice=0.0, clientId=0, whyHeld='', mktCapPrice=0.0), fills=[], log=[TradeLogEntry(time=datetime.datetime(2024, 9, 24, 14, 3, 6, 910590, tzinfo=datetime.timezone.utc), status='PendingSubmit', message='', errorCode=0), TradeLogEntry(time=datetime.datetime(2024, 9, 24, 14, 3, 6, 929584, tzinfo=datetime.timezone.utc), status='Cancelled', message='Error 383, reqId 735: The following order "ID:735" size exceeds the Size Limit of 5. Restriction is specified in Precautionary Settings of Global Configuration/Presets.', errorCode=383)], advancedError='') [INFO] 2024-09-24 10:03:09-0400 - Nová opční exekuce: {'DateIn': '2024-09-24 10:03:09-0400', 'Symbol': 'SPY', 'lastTradeDateOrContractMonth': '20240924', 'Strike': 569.0, 'Side': '', 'Type': 'P', 'Qty': 0, 'conId': 729255795, 'PriceIn': '', 'PermId': '', 'orderRef': '', 'DateOut': '', 'PriceOut': ''} Vypadá to, že chtěl otevřít 6 kontraktů ale v Precautionary Settings of Global Configuration je nastaveno max 5 kontraktů. Netušíte kde nebo co je to Precautionary Settings of Global Configuration ? díky Michal  
    • Dobrý den, nedaří se mi v diary.py spárovat přiložené obchody z tabulky fills - nemáte někdo tušení, kde je problém? Moc děkuji, V.
    • Mám zkušenost, že Darwinex přidává nový kontraktní měsíc až v průběhu dopoledne. Pokud se tak autotrader spustí moc brzy, ještě není k dispozici. Já spouštím autotrader v 15 hodin a to fungovalo bez problémů
    • A proč se tedy již neroloval kontraktní měsíc? V configu nenastavuji kontraktní měsíc. U indexů byl již dašlí měsíc. Pavel
    • Zdravím, v konfiguračním souboru zahešujte jeden z řádků "files", řádek určuje rozsah zpracovaných dat a pro prvotní zprovoznění skriptu bych pro urychlení stahoval co nejmenší vzorek dat, tedy nechal bych pouze jeden index. Dále doporučuji změnit název složky s databází Amibrokeru, ta čárka uprostřed může také způsobit výjimku. B.  
    • Jen dejte pozor na to, že za otevřený CFD obchod platíte nezanedbatelné fee. Účtuje se za každý den, takže je možné kontrolovat jeho výši v Daily Activity Statementu): https://www.interactivebrokers.co.uk/en/trading/ibkr-index-cfds.php
    • Pavle, je to MBT_U, tedy zářijový kontrakt, který brzy vyprší. Na říjnovém by to mělo fungovat.  
×
×
  • Vytvořit...