Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Všude

jon.taylor

Members
  • Počet příspěvků

    4
  • Registrace

  • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Slovnik

Vše publikováno uživatelem jon.taylor

  1. Dobrý den, k tomuto článku bych měl pár menší dotazů, protože mi přijde, že si některé informace malinko protiřečí. V článku píšete, že bychom neměli v marginech nikdy exponovat více než 50% účtu a že bychom měli počítat s největší sérií ztrát. Podle mého názoru by bylo rozumější místo nějvětší série ztrát počítat spíš s největším drawdownem, protože i nejvetší série průměrných ztrát nemusí převýšit hodnotu drawdownu. A druhá věc je, že pokud hned ze začátku chytnu nějvětší drawdown a minimální počáteční částku jsem si spočítal podle vzorečku: Velikost účtu = 1,5x margin + největší série ztrát, tak už teoreticky nemůžu obchodovat, protože bych exponoval víc než 50% účtu. Proto bych se chtěl zeptat na váš názor ohledně změny toho vzorce na Velikost účtu = 2x margin + největší drawndown. Nicméně děkuju za tento článek, protože už se konečně můžu racionálně rozhodnout, jaký počáteční kapitál budu potřebovat místo toho, abych jen odhadoval :)
  2. Ještě sice ani netestuju žádné obchodní strategie, ani nevím jaké trhy bych chtěl obchodovat a jen se tak pročítám těmato stránkama (hlavně psychologií) a musim říct, že chek-list nebo-li "důležité úkony" ,jak tomu říkáme v letectví, jsem si zavedl i na postup jakým se budu učit, protože informací je strašně moc a je potřeba to všechno vstřebávat postupně a popořadě. Pomáhá mi to držet se předem stanoveného plánu a nepřeskakovat z jednoho tématu na druhé a studovat a chápat jednotlivá témata v komplexnějším měřítku. Dovolil bych si ale přidat jednu poznámku. V letadle mám check-listy (seznam důležitých úkonů) pro jednotlivé fáze letu, tj. co mám dělat před vstupem do letadla, po vstupu do letadla, před spuštěním motorů, po spuštění motorů, atd. Ale zároveň mám sebou i "seznam důležitých úkonů" pro řešení tzv. zvláštních případů za letu. Možná by stálo za to napsat si chech-list nejen pro to kdy vstupovat a vystupovat z trhů, ale i pro to jak postupovat, když jdou trhy proti mě a já začínám být nervozní a chovat se impulzivně. Moje prozatimní představa by mohla vypadat asi následovně: 1) odpoutat pohled od trhů 2) najít si grafy z back-testů daného trhu a strategie 3) vyhledat podoné případy chování trhu 4) zkontrolovat výši SL a je-li zprávně posouván 5) vyhodnotit výstupní signály (dle check-listu pro výstupy) 6) zkontrolovat další pohyb trhů Jak říkám moje zkušenosti s tradingem jsou nulové, ale pro mě je vědět jak přesně postupovat v kritických situacích doslova otázkou života a smrti (dost těžko se mi podaří uhasit hořící motor, když do něj budu neustále pouštět palivo, proto musím nejdřív přívod paliva zastavit a pak teprv spustit hašení, kdybych to udělal obráceně, tak by mi to zřejmě moc nepomohlo a předpokládám, že podobné to bude i v tradingu, proto si myslím, že check-list pro "krizové situace" je taky potřeba :) )
  3. Tak už to kenčně chápu :)...díky všem za odpověď
  4. Asi jsem to nějak špatně pochopil, ale nevidím moc velký rozdíl mezi "procentem riskovaného kapitálu" a "maximálním riskem na 1 obchod". Pokud budu mít účet 5000 USD a rozhodnu se, že "maximální risk na 1 obchod" bude 100 USD, tak to zároveň představuje 2% mého kapitálu, takže tím, že jsem se rozhodl riskovat 100 USD jsem vlastně stanovil zároveň procento riskovaného kapitálu na 2%. Jak si tedy můžu určit, že mé "procento riskovaného kapitálu" bude třeba 3%? A pokud si tedy stanovým 3% co mi to číslo vlastně říká? Je dost možné, že jsem přehlédl nebo zapoměl nějakou zásadní informaci a proto mi to nedává smysl.
×
×
  • Vytvořit...