Jako taky věčný začátečník mohu sdělit vlastní zkušenost:
Po x letech jsem se opět přihlásil do středně pokročilých. Začátek kursu, kdy se čekalo na jeho naplnění lidmi pani učitelka improvizovala, vždycky něco nafotila, přinesla do hodiny a pak se diskutovalo. Nikdy jsem nevěděl, o čem ta příští hodina bude a bylo to super.
Pak jsme se shodli na učebnici a jeli "podle osnovy". Časem jsem si uvědomil, že se na hodiny připravuji z všeobecně vzdělávacích předmětů (musel jsem začít opakovat zeměpis, životopisy známých osobností, politiku atd., abych vůbec o tématu něco věděl a nebyl mezi mladšími kolegy za blbce). Tak už vím, kdo byl Tiger Woods, Venus Villiams a spoustu jiných zajímavostí, ale anglicky jsem se opět nenaučil.
Možná by stálo za úvahu zkusit v tomto vlákně diskutovat anglicky, třeba s chybami, ale to by se časem určitě vylepšovalo. Nevím, co vy na to?