Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Všude

radeon

Members
  • Počet příspěvků

    113
  • Registrace

  • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Slovnik

Vše publikováno uživatelem radeon

  1. radeon

    SOL trader

    gulii Napsal: ------------------------------------------------------- > Hledal bych prvně zde: > www.strikeronline.com/onlinetrading.php?cli > ckPID=24&clickMain=6 > > a zkratka pro ropu je GCL Díky, přesně to jsem hledal. Paráda :-) R.
  2. radeon

    SOL trader

    Ještě bych se rád zeptal, zda je někde seznam kde jsou symboly jednotlivých komodit pro SOL trader, hledám to v nabídce pokaždé a ted opravdu nemůžu najít ropu. :-) Děkuji R.
  3. radeon

    SOL trader

    Jana GI dík
  4. radeon

    SOL trader

    Ahoj Jana GI, děkuji moc za vysvětlení a pomoc. Super. Už tomu začínám rozumět. Má víkendová práce se SOL :-) Jestli jsem to pochopil, tak na obrázku mám spread správně? JanaGl Napsal: ------------------------------------------------------- > Pokud vim tak existuji dva zpusoby. Kazdopadne > nejjednodussi je to proste zadat pres - Charts > & Quotes - New Chart - ZL FTS +N6,-Z6...a > vykresli se ti primo spreadovy graf. Druha moznost > je viz info od Martina Lembaka: > > Pripadne pak se da udelat i indikator pres Quotes > & Charts - Custom indicators - Custom > indicator library a tam prvni ikona Easylanguage > indicator - vse vymazat a vlozit: > > Custom Indicator Easylanguage (ne Strategy), ten > kod: > > inputs: DataSeries1( Close of data1 ), > DataSeries2( Close of data2 ) ; > > Plot1( DataSeries1 - DataSeries2, "SprdDiff" ) ; > > Ulozit jako napr. Spread a Compile > > Nasledne pak v tom grafu, kde je jiz 1. noha pak > Add contract nahore ikona a vlozit 2. nohu. > Nakonec pravoklik v grafu a Indicator - Imported > a vlozit ten Spread... > > To bych pouzila napriklad pokud chces mit v jednom > okne zobrazeny grafy obou futures contraktu a > zaroven i spread. Pripadne nedavno se mi tato > moznost hodila, kdyz se cca 2 dny nevyreslovaly > spreadove grafy. Chyba se muze vloudit kdykoli a > tak je dobre o teto moznosti vedet. > > Jana
  5. radeon

    SOL trader

    Díky, ted na to koukám. :-) jo platforma jako každá jiná, zvyknu si. Je to dobré vědět, už mi to psal i Martin Lembák o těch +-, a jiné názvy symbolů. Prosím tě, už jsem zjistil jak si zobrazit graf pro daný měsíce ale nevím jak si mohu do grafu znázornit spread např ZL FTS +N6, -Z6? Díky R.
  6. radeon

    SOL trader

    Ahoj JanaGL děkuji moc, tohle mě zajímá, protože info o o tom co jsou spready je dost ale jak obchodovat spready na SOL zase tam moce ne...:-)
  7. radeon

    SOL trader

    Ahoj, chci se zeptat zda by jste mě mohl někdo nasměrovat jak zvládnout obchodování spreadů za pomocí platformy SOL? Nemám s ní žádné zkušenosti. Existuje nějaký manuál........hledám a stále nenalézám. Díky za pomoc. R.
  8. radeon

    AMP Futures

    Ahoj Pepo, máš stažený R-trader? bez něho nebudeš mít data od sierry a rithmic.....
  9. radeon

    AMP Futures

    Ahoj Pepo, napadá taková blbost, jestli máš nastaveno v SCH v záložce data, AMP/Rhitmic přesně heslo ....co ti přišlo a co máš v záložkách na tom obr. co ukazješ. (nebo v mailu) Podrobně je to na stránkách sierrachart.com v data :-) dej vědět jak jsi dopadl.
  10. Petře zajímavý článek. Díky. Otázka zní, Jak může obchodník s malým účtem, kdy je rád, že je rád a zatím trénuje na SIMu a přeto riskuje, tím, že má účet roky u svého brokera, Tak jak ho prakticky chránit, před černou labutí? R.
  11. radeon

    sierra chart - připojení obch. platformy -data

    trial verze, nevím jak si zobrazit data a graf. a jak vůbec vyzkošet trial verzi, nic mi nejde spustit, můžete mi prosím někdo poradit? Radeon
  12. to MichalMV Děkuji za střízlivé objasnění problému:-) jsem rád že jste to připoměl a pomohl nám se uklidnit. Je pravda že Petr i Tomáš na začátku také obchodovali systémy které jim vydělali první peníze a udrželi je na burze. Kdyby je obchodovali dnes tak věřím, že by znovu byli úspěšní. to Petr: ...výborný článek. Díky že pokračujete v našem vzdělávání. R.
  13. radeon

    NinjaTrader - prosím o radu II

    Ahoj všem, abych nezdržoval, díky moc za to že ted mi to už nedává žádné hlášky o chybě když chci přidat nový indikátor. :-) Session Template: v session manageru mám přednastaveno 24/7. To tedy měnit nebudu a poprosím jestli by mi někdo pomohl pochopit co to znamená. Jde o 24hodin/7 dní? :-) A dále nevím jestli je nutné vyplnovat ty dny od pondělí do neděle, když je tam čas od 0:00 do 0:00. Jestli tedy mám něco změnit, prosím o radu a děkuji, moc. Radek
  14. radeon

    NinjaTrader - prosím o radu II

    Děkuji za rychlou odpověď. Ani jsem netušil že existuje nějaký Maret Analyzer ve kterém mám něco nastavit, myslel jsem že stačí přerolovat v instrument manageru a hotovo:-) Opravdu děkuji moc, učím se už dva roky s Ninjou a jsem stále na začátku. Poprosím ještě o navigaci. O Session template jsem také nevěděl že to mám speciálně donastavit, myslel jsem že je to automatické, když je tam napsáno use instruments settings, tak jsem nevěděl kterou z těch nabídek vybrat. Mám tedy něco měnit? Také nechápu kam přidat do základu jak píšete 24/5 nebo 24/7 ani co tomám hledat, poradíte mi prosím, čtu to v aj ale neovládám ten jazyk tak dobře. Děkuji moc za váš čas a pomoc, Radek
  15. radeon

    NinjaTrader - prosím o radu II

    Ahoj mám problém nainstalovat indikátor, ukazuje mi to chybu ...vyčetl jsem na foru že mi lépe pomůžete, když sem vložím obrázek s chybou. Nemůžu se hnout z místa, proto budu vděčný za jakokoliv pomoc. Mockrát děkuji. Radek
  16. Také ocenuji tento pohled, pokouším se tuto techniku zapracovat do svého obchodování, jen mám trochu guláš v tom jak swingy správně určovat, je hodně návodů jak poznat swing a dokonce Petr i Tomáš mají odlišný názor a tak jsem uvítal tento článek, který zjednodušil definici swingů. Takhle je to pro mě najednou vše jednoduchý a zase mám ten pocit, že vše do sebe zapadá, díky. Uvítám jakékoli rady jak určujete swing VY. Děkuji a přeji všem úspěch. R
  17. radeon

    NinjaTrader - prosím o radu II

    michal administrátor: data jsou zpět, omylem jsem v pátek odškrtl eurex v účtu a tak mi to logicky neposílali:-) Moje chyba, omlouvám se všem a děkuji za trpělivost. Asi se nechám přejmenovat druhým jménem na "zmatek". R:-)
  18. radeon

    NinjaTrader - prosím o radu II

    michal-administrátor: díky moc, povedlo se:-)data jsou zpět. Jwe to paráda, že to tady tak funguj a pomáháte těm co si neví rady. Jen ještě čekám na info tom proč mi nejde BID/ASK. JInak jsem si doplatil u brokera data NQ abych mohl získat indikátor TICK, je to správně? A hledám ho po celém internetu a nevím jak si ho stáhnu do svého NT, nevíte někdo prosím jak získat tento indikátor hledám to na NTsupport a nenalézám:-(
  19. radeon

    NinjaTrader - prosím o radu II

    Michal: díky moc za rychlou navigaci, už jsem psal brokerovi jeslti by mi pomohl. a jdu na forum. Jinak bych ještě prosil o pomoc. Omylem jsem si vymazal data v instrument manageru FDAX a ES, nemůžete mi prosím poradit jak dostanu zpátky tyto dva trhy? V instrument editoru je toho tolik že nevím jak to vše vyplnit :-)
  20. radeon

    NinjaTrader - prosím o radu II

    Ahoj, prosím nemůžete mi někdo poradit? Po několikáté se mi stalo(dnes ráno), že jsem si zapnul evropskou seanci na FESX a posledně v pátek i NQ a nezobrazovala se mi cena v platformě BID/ASK a když jsem vypl NT a zapl, tak se posunula svíčka nebo i několik ale vše bylo dál statické a přitom v této chvíli mi seance v USA jde normáně BID/ASK ukatují aktuální data ale FESX nic. POdobě v pátek mi šel ráno FESX a odpoledne TF ale NQ které je pro mě zásadní my nešlo, nevíte někdo proč a jak to můžu opravit? Pokud jsem mimo, budu rád jeslti mě někdo nasměruje na vlákno kde to najdu. Děkuji moc.
  21. Honza.K - díky za povzbuzení. Jsme rád, že i obchodník s takovou praxí umí kouknout na trh očima začátečníka, který prodělává kalhoty:-) Doufám, že to vzdělání už moc stát nebude.:-) Díky a ať se vám daří. R.
  22. radeon

    INDIKÁTORY jako vstupní strategie

    Ahoj velice užitečné vlákno, prosím mohli by jstč mi poradit ke mohu získat TICK indikátor který popisuje Petr. Děkuji R.
  23. Díky za všechny postřehy a zkušenosti, právě prodělávám období ztrát, od března jsem ztratil 6300 dolarů, a ačkoliv mám sice vysokou úspěšnost obchodů, tak průměr na win a lost je katastrofa. Proto je pro mě jakákoliv rada přínos. Díky. Rozhodně se mi líbí povzbuzení a přímé rady, typujste MECHANICKÝ nebo DISKRÉČNÍ hráč podle definice zde na finančníkovi (www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/mechanicke-vs-diskrecni-obchodovani.html)? Vážím si každého kdo sem přijde s kůží na trh a poradí svým pohledem a zkušeností. Obchodoval jsem s pravidlem , 2% na obchod a konečným 6% ztráty kdy přestávám do konce měsíce obchodovat. Nikdy jsem v backtestu a paper nezažil co je to psycholigická destrukce. Většinou po 6% prozkoumám systém, udělám nový backtest a jdu plný sebevědomí do obchodů a znovu po 6% ztrátě účtu odcházím, pak znovu studuji, anylyzuji, a jedu sim(který už mi neposkytuje takvou radost z vítěztví, protože mi podvědomí předhazuje, že o nic nejde..jsem v klidu) Když jsem po páté mimo trhy už jsem totálně zničený a automaticky se snažím vzít obchodování do svých rukou a "přísahám si že ted to vyjde", ale to už znáte, jak to většinou dopadne. Strach z dalšího procenta ztráty na ůčtu mě vede k tomu že při jakémkoliv pohybu proti mé obchodní myšlence, jdu na B/E a samozřejmně se stane to co se píše, vyzobne to obchodníky jako já a jde to do mého plánovaného profit targetu. Tohle je faktor, který jsem nezapočítal do OP. který mě paralizuje a vede k porušení OP ve všech smerech, zoufalství a frustraci. Nevěřím statistice z backtestu, kdy vím že po měsíční ztrátě, přijde měsíc kdy 3x navýšším předcházející ztrátu. Změnil jsem trh a v naději se upírám, že už konečně pokryju náklady a budu v plusu. Začal jsem aplikovat myšlenku o malých profitech a pomalu se dostávám osychycky do pohody, potřebuji zažít radost z úspěchu(proto dělám to, že si naharaji den ve kterém jsem nedodržel OP, například panickým výstupem na B/E dotáhnu to znovu i s oroseným čelem ale ten pocit, že to jde, mi pomáhá) a pak si dovolím i překousnout ztrátu. Líbí se mi myšlenka z videa" život je někde jinde a ne v grafu a trhu". Rozhodně také chi dodržet myšlenku 3X a dost. A také mě inspiruje to s pokutou za parkování. Akorát já jsem v situaci se svým účtem, že na místo pokut mi odtáhnou auto a už mi ho nevrátí:-))) Přeji všem aby překonali ztráty a dosáhli na své cíle jak v obchodování, tak i v osobním životě.
  24. Ahoj všichni spolubojovníci, chtěl bych si zbacktestovat retracement na NQ a tak zoufale hledám a hledám indikátor, který mi pomůže a už fakt nevím jak si poradit, koukal jsem i na forum NT ale nenašel nic. Nevíte prosím někdo jak v NT zobrazit retracment? Děkuji moc za pomoc. R
  25. radeon

    Fuxov dennik - ZLR live TF_RB15

    Ahoj Fuxo, Jsem v live dohromady 10 dni a ve ztrátě 15% účtu:-)jsem z toho v depresi ale ve srovnání s životními ztrátamy to je nic. Brouzdám po forech a hledám příčiny mého stavu....a narazil jsem na tvůj konstruktivní deník. Děkuji za tu práci co jsi odvedl, nebylo to marný. Pomohlo mi to věřit v naději systému. Vydrž ať už jsi v jakékoliv situaci, jsou lidi kteří ti drží palce. R.
×
×
  • Vytvořit...