-
Počet příspěvků
4 354 -
Registrace
-
Poslední návštěva
-
Vítězných dnů
361
Vše publikováno uživatelem 4fx
-
Do vlákna Automatizace jednoduše a přehledně v TechLabu jsme přidali krátká videa popisující instalaci Pythonu a Jupyter Labu, také jak otestovat funkčnost nainstalovaného prostředí, jak spustit Juyper Lab a jak založit nový projekt a notebook.
-
Připravili jsme novou verzi autotraderu, skript prošel řadou úprav a nově umožňuje variabilní nastavení obchodních příkazů. Zároveň jsme v TechLabu publikovali nové video popisující změny a postup instalace.
-
-
Jednou z oblastí, kterým se na Finančníkovi věnujeme jsou opce, kde často pracujeme s risk grafy. Tyto grafy nám umožňují zobrazit očekávaný průběh obchodu, znázorněním PNL v průběhu času. V tutoriálu si ukážeme, jakým způsobem je možné vytvářet risk grafy v prostředí Jupyter notebooku. Video naleznete v TechLabu zde.
-
-
-
-
-
Tvůrci oblíbeného editoru kódu chystají upgrade a novou verzi si můžeme už nyní otestovat ve formě beta verze. V dnešním tutoriálu si ukážeme jak provést instalaci a také v čem nám tato verze může usnadnit práci. Tutoriál zároveň obsahuje postup opravy knihovny investpy pro případ, kdy během spuštění skriptu se zobrazuje chyba "JSON Decode". Video naleznete v TechLabu zde.
-
Připravil jsem novou verzi Autotraderu, v dnešním tutoriálu se podíváme podrobněji na provedené změny a také si ukážeme, jak provést upgrade stávajícího řešení. Dosavadní verze skriptu umožňovaly obchodovat pouze americké akcie. Hlavním cílem úprav bylo rozšířit možnosti Autotraderu a to nejen pro obchodování akcií na jiných trzích, ale také pro obchodování jiných instrumentů jako např. futures. Video naleznete v TechLabu zde.
-
Během obchodování pracujeme se spoustou informací, jako jsou například obchodní signály, výstupy různých skriptů nebo výsledky provedených obchodů. V jednom z předchozích tutoriálů jsme si ukazovali, jak tyto informace zpracovat ve formě statické webové stránky, která je ovšem přístupná pouze lokálně. V dnešním tutoriálu si představíme platformu, která nabízí hosting statických stránek, tedy umožní poměrně jednoduše vytvořené stránky publikovat na web a mít je tak přístupné jako běžnou internetovou stránku. Video naleznete v TechLabu zde.
-
Během vývoje nebo ladění strategií v Amibrokeru provádíme spoustu backtestů, některé systémy navíc testujeme několikrát s různými parametry, a tak ve výsledku vznikají desítky reportů. Časem budeme řešit, jak udržovat přehled o prováděných backtestech, tak abychom se mohli k výsledkům zpětně vracet. V dnešním tutoriálu si ukážeme jedno z možných řešení pomocí Report exploreru. Video naleznete v TechLabu zde.
-
V rámci obchodování bychom se měli z důvodu vysoké zajišťovací daně vyvarovat PTP akciím. V praxi tak musíme najít způsob, jak tyto akcie vyřadit z obchodních signálů. Služba Norgate dat obsahuje integrovaný filtr, který můžeme jednoduše aplikovat. Jak je možné podobný filtr vytvořit při používání Yahoodat si ukážeme v dnešním tutoriálu. Video je rozdělené do několika dílčích úkolů, které umožňují procvičení znalosti získané v minikurzu věnovanému práci s knihovnou Pandas. Video naleznete v TechLabu zde.
-
Autotrader neumožňuje zpracování systémů obchodujících na dvě strany, tedy zároveň na long i short stranu. V praxi postupujeme tak, že takový systém rozdělíme na dvě samostatné strategie. Nově jsme připravili ucelený pracovní postup, který umožní přípravu vstupních signálů v rámci nové verze skriptu generator.py. Video naleznete v TechLabu zde.
-
-
-
-
V dnešním tutoriálu si procvičíme znalosti získané v průběhu minikurzu Pandas a vytvoříme ekonomický kalendář, který nám každý den zobrazí očekávané události. Tentokrát jsem zvolil trochu jinou formu tutoriálu tak aby, jste se mohli do vytváření kódu také zapojit. Postup jsem rozdělil do několika kroků a před každým zadám požadovanou funkčnost, v danou chvíli si můžete přehrávání videa pozastavit a pokusit se najít vlastní řešení, poté opět můžete pokračovat ve videu, kde uvedu, jak jsem postupoval. Video naleznete v TechLabu zde.
-
-
zdeJupyter Notebook patří k nástrojům, které používám každý den, jednak pro testování nových postupů a také k analýze dat. Dnes si ukážeme několik tipů a postupů pro zjednodušení práce, v podstatě se jedná o řešení nuancí, na které jsem během používání Jupyter Notebooku narazil. Ukážeme si mimo jiné, jak urychlit psaní kódu pomocí klávesových zkratek, jak skrýt nežádoucí systémové informace a naučíme se spouštět rozpracované skripty pomocí příkazové řádky. Video naleznete v TechLabu zde.
-
V předchozím tutoriálu věnovaném knihovně AmiPy, jsme narazili na nutnost spuštění konkrétní verze Pythonu 3.8. Což může být problém, jelikož ve většině případů, již používáme v rámci svých projektů Python v jiné verzi. Dnes si ukážeme jakým způsobem můžeme na jednom počítači provozovat více verzí Pythonu a jak je přepínat. Video naleznete v TechLabu zde.