Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Všude

ouki

Members
  • Počet příspěvků

    8
  • Registrace

  • Poslední návštěva

 Content Type 

Diskuze

Aktuality

Články v klientské sekci

Info

Články a tutoriály

Slovnik

Vše publikováno uživatelem ouki

  1. Zeptám se možná amatérsky... Při výpočtu equity křivky se vycházelo z jakých target?
  2. naopak. To se mohlo tvrdit tak v 90 letech (protože spousta věcí byla méně známých než ted). Dnes je bohužel ale trend opačný a přijde to dřív než si myslíš. Je to v zájmu několika ekonomických subjektů a vše k tomu směřuje.
  3. Přesně tak. To je ona třetí psychologická analýza (mimo fundamentální a technické). Vždycky dělejte přesný opak toho, co je v médiích a jak se chová veřejnost a můžete tak krásně zbohatnout, pokud máte dostatečně pevné nervy :-)
  4. ouki

    Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

    díky moc, tohle mě nenapadlo:-)
  5. ouki

    Ninja Trader - nastavení programu od A do Z

    Zdravím. Mám takový technický problém. Jedná se o WoodieCCI. Zjistil jsem, že prakticky vůbec nijak nepracuji s TCCI, při backtestingu se na něj vůbec nedívám. Přesto mi ale způsobuje značné potíže, jelikož jeho hodnota mi překrývá normální CCI s periodou 14. Jak zařídím, aby se mi na vrchu ukazovala hodnota CCI nebo ještě lépe, jak odstraním TCCI. Můžu to obejít působem, že dám například nulovou tloušťku, či bílou barvu, ale hodnota mi tam zůstává...Jde to nějak udělat? Díky.
  6. díky ze bleskovou odpověď :)
  7. Ano, tak jak to napsal FTITW by to mělo být správně. Jinak to lze spočítat i jiným způsobem: počet vyiinkasovaných peněz/počet investovaných peněz Jinak upozorňuji, že se jedná o celou částku, tedy celou tu milionovou, miliardovou apod, nejen marginy či něco jiného. Jako kdybyste si zboží skutečně celé kupovali. Nevím, který výpočet je snadnější. Podle mě to závisí na vašem účetnictví, jak to máte uspořádané v excelu (či jiném software)
  8. Zdravím, chtěl bych se zeptat... Jsem nováček, který se teprve chystá na back-testing. Co se týče psychologie a ztrát, tak si myslím, že nemám sebemenší problém, jelikož mám již s investováním značné zkušenosti. Mám zkušenosti ze sázkařského profibettingu (pro neznalé-skutečně to není, že přijdu do Tipsportu a na místě vsadím Akovku o pěti zápasech:)). Mám výrazné zkušenosti jak z valuebettingu (především), tak ze sázkařské burzy (live), kde jde často DOSLOVA o zlomky sekund. Asi se pousmějete, ale spatřuji spousty analogií i s tímto obchodováním a až tolik se to vlastně neliší. (pouze je tam nezbytná ta fundamentální stránka, i když znám člověka, který vydělává 90000 korun měsíčně jen přes technické parametry) Na ztráty jsem tudíž zvyklý a nehne to se mnou. Tím jsem chtěl říci, že s tímto úsekem článku naštěstí poučovat nepotřebuji. Proč ovšem píšu tento příspěvek: Chtěl bych se zeptat, zda tady těch 60 obchodů skutečně vypovídá o úspěšnosti systému??? Ve sportovním valuebettingu totiž považuji jako vypovídající yield (=ROI neboli procentuální poměr zisků na investice) až 150-200 zápasů. Samozřejmě to taky ovlivňuje average kurz a podobně...ale 60 obchodů se mi zdá málo... Chtěl bych se zeptat ještě na jednu, asi hodně trapnou otázku. Nejde mi pořád do hlavy pravděpodobnost ziskového obchodu. Píšete, že 50-60% je velmi slušný číslo a že stačí k profitu i 40%. Vždyť když otevřu pozici, tak jsou jen dvě možnosti: Buď cena bude stoupat nebo klesat. Od toho máme různé indikátory, které se nám snaží v predikci pomáhat a tudíž by ta pravděpodobnost měla být minimálně 51%, ne? Nebo to skutečně je pouze založené na RRR indikátoru? Že se dopředu počítá s tím, že obchod spíše nevyjde, ale kdyby se povedl, je značně ziskový? U sportovního sázení to samozřejmě možné je. I můj total average kurz je 3,1. Ale obchodování s komoditami se mi v tomto jeví trošku odlišně...
×
×
  • Vytvořit...