to fyzik
„pokial sa malo obavas, neriskujes dostatocne“
Je to asi otázka jak kdo má postavenou hranici, kam až chce s riskováním zajít. Mně osobně se peníze , které dostanu bez práce (třeba k narozeninám) utrácejí lépe než ty, na které si vydělám na brigádě. Je to tím, že k nim nemám takový vztah. Nemiluji je tak, protože mě nestály žádnou námahu. Neznamená to však, že je bezhlavě utratím. Proto si myslím, že se mi budou v brzké budoucnosti investovat snadněji. K riziku ztráty přistupuji úplně stejně, jako bych si je vydělal sám, ale když se něco vychýlí z kolejí jsem klidnější, nejsem tolik ovlivněn emocemi a případnou „totální“ ztrátu jsem schopný eliminovat lépe a nebo při úplné ztrátě se dalšímu obchodování nevyhýbat a dostatečně se poučit z chyb.
Tím tedy souhlasím se Stanleym – peníze nemiluji, ale jsem velmi rád, když je mám.
Myslím si, že vztah k penězům je z velké části ovlivněn prostředím, kde se pohybujeme (rodina, škola, kamarádi) a je to zapsáno v našem podvědomí. Jsem proto rád, že existuje tento server (a net vůbec), protože si máme možnost vytvořit realitu jinou než tu, kterou nám nabízí okolí a co je také důležité - nemáme nejmenší důvod této „nové“ realitě nevěřit.
Řekl bych, že vztah k penězům vychází z našeho finančního čtverce (jak bylo uvedeno v předchozích dílech Psych. obchodování nebo úspěchu). Vracím se proto k mé předchozí otázce: Jak si zšířit finanční čtverec a zlepšit si život po všech stránkách vůbec? Autosugescí, odkrýváním podvědomých bloků, četbou úspěšných …?
to elyogiachi
Díky za reakci. Řeším jestli si přidat obor na VŠ s ekonom. zaměřením (=ztratím čas např. na tvorbu webu, případně trading, akcie...), ale na druhou stranu se přiučím něco o penězích a o podnikání, které mi na investice budou vydělávat. No jo, život je otázkou priorit.
Nabízí se proto otázka na vás v diskusi: Byla pro vás VŠ pro dnešní život důležitá? Třeba by mě zajímalo jestli Libic ke svému podnikání potřeboval studovat VŠ nebo jestli se vše naučil za pochodu.
Díky za reakce.
Zdraví Endorfin