Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Články a tutoriály:
Archiv článků Psychologie obchodování Jak na obchodní plán Mé obchodní strategie
  • 15. Stop-loss

    V minulé kapitole jsme poprvé odhalili existenci něčeho, co se nazývá stop-loss. O co že tedy jde? Jde o nejdůležitější věc ve vašem obchodování. Nikdy nebude pro vaše obchody nic tak důležité, jako naučit se zcela automaticky používat stop-loss!

    Nikdy ani na vteřinu nepomýšlejte na to, že by jste kdy obchodovali bez předem definovaného stop-lossu!

    Jesse Livermore, akciový spekulant považovaný většinou profesionálních obchodníků za největšího spekulanta-génia všech dob, opakovaně dokázal doslova během několika týdnů vydělat multi-miliónové jmění. Co je však daleko více zarážející je skutečnost, že stejné jmění dokázal prodělat doslova během pár hodin! A tak tento velikán - možná největší z největších - nakonec zemřel v chudobě a obrovských dluzích. Jak je to možné? Jesse Livermore ve svém obchodování prakticky nikdy nepoužíval stop-loss.

    Stop-loss = základní ochrana proti finančnímu krachu.

    Jesse Livermore obchodoval výhradně "na jistotu". O každém obchodě, do kterého se kdy pustil, byl natolik přesvědčený (a většinou se jeho přesvědčení potvrdila), že se velmi často ani v myšlenkách neobtěžoval přemýšlet o nějaké krajní hranici, při které by dobrovolně inkasoval ztrátu a smířil se tak s realitou, že v daný moment nejde trh tím "správným" směrem (velmi často trh takovýmto směrem šel až mnohem později, než Jesse Livermore předvídal - tzn. jeho problém téměř nikdy nebyl v přesvědčení směru trhu, ale spíše ve správném načasování).

    A právě tím, že neměl Jesse Livermore nikdy žádnou krajní hranici, nebo-li stop-loss, jeho ztráty mohly narůst do rozměrů, kdy se pro něho staly osudovými.

    Co to tedy stop-loss (SL) je?

    STOP-LOSS je předem definovaná krajní hranice, při které dobrovolně inkasujeme malou ztrátu dříve, než se taková rozroste do ztráty obří.

    Pojďme si nyní demonstrovat stop-loss a jeho použití na názorném příkladu:

    Řekněme, že jsme právě dostali skvělý vstupní signál v OCT SUGAR#11. Trh právě prolomil velmi silnou support-resistance (S/R) bariéru a zamířil směrem dolů (viz obr. 1)

    image066.jpg

    Obr. 1. Ukázka obchodu se použitím strategie PRORAŽENÍ S/R BARIÉRY

    Jelikož se jedná o průlom skutečně velmi silné S/R bariéry, předpokládáme, že by mohl trh i nadále pokračovat směrem dolů a tak zadáme příkaz prodat 1 kontrakt (sell 1 contract) pod LOW (L) posledního obchodního dne (viz obr. 2)

    image068.jpg

    Obr. 2. Na základě proražení S/R bariéry prodáváme 1 kontrakt OCT SUGAR.

    V tento moment bychom však měli být zároveň i maximálně obezřetní a položit si otázku: co budeme dělat, pokud trh bude pokračovat našim předpokládaným směrem, my budeme exekuováni, ale trh se záhy otočí proti nám a bude pokračovat směrem nahoru? V takovémto případě bychom čelili možnosti neomezených ztrát. Proto je třeba se již od samého začátku proti takovýmto možným ztrátám chránit, a to právě tím, že spolu s příkazem k prodeji 1 kontraktu pošleme našemu brokerovi zároveň i pokyn zadat do trhu v případě exekuce i stop-loss, nebo-li nákupní příkaz, který by nás včas dostal ven ze ztrátové pozice. Velikost stop-lossu bychom pak stanovili těsně nad S/R bariéru (viz obr. 3).

    image070.jpg

    Obr. 3. Abychom se ochránili proti případu, kdy by se trh v momentě kdy budeme v krátké pozici otočil proti nám, spolu s prodejním příkazem pošleme našemu brokerovi i příkaz zadat do trhu STOP-LOSS. Ten v tomto případě umisťujeme těsně nad S/R bariéru.

    V tuto chvíli jsme tedy chránění proti možnosti, že se trh otočí proti nám a proti možnosti neomezených ztrát. Pojďme ale dál. Jak jsme předpokládali, tak se i stalo a my jsme tak byli exekuováni hned následující den do jedné krátké (short) pozice (viz obr. 4).

    image072.jpg

    Obr. 4. Právě jsme byli exekuováni do krátké pozice. Broker tedy ihned po exekuci umístil do trhu i náš STP-LOSS, takže jsme již od začátku chráněni proti možnému nenadálému pohybu proti nám.

    Hned následující den jsme tedy v mírném otevřeném profitu a vše se odvíjí jak má. Následující dny však již tak optimistické nejsou: trh se zdá být váhavý a nejistý o svém dalším směru (viz obr. 5).

    image074.jpg

    Obr. 5. Trh se krátce po naší exekuci skutečně otočil a místo zisků nás začal dostávat do mírných ztrát

    Dokonce to vypadá, jako by si trh svůj původní směr dolů rozmyslel a rozhodl se vyrazit směrem nahoru. Tato domněnka se záhy ukáže jako opodstatněná a trh skutečně - hnán býčími fundamentálními faktory - otočí na delší dobu svůj směr směrem vzhůru. My jsme tak tedy již za krátkou dobu vyřazeni z trhu. (viz obr. 6)

    image076.jpg

    Obr. 6. Trh vyrazil prudce vzhůru. Naše domněnka, že trh půjde dolů a my vyděláme na krátké pozici nebyla potvrzena a tak jsme po pár dnech v pozici venku z trhu díky STOP-LOSSu, který nás ze ztrátového trhu automaticky vyřadil s PŘEDEM JASNĚ DEFINOVANOU ZTRÁTOU (v tomto případě je ztráto 201 USD)

    Trh protnul náš stop- loss a zanechal nás napospas se ztrátou 201 USD (+brokerská komise). Jaké jsou nyní naše pocity? Vztek, zklamání, frustrace? Ani náhodou. Zapomeňte na něco takového a s chladnou hlavou přijměte tuto drobnou ztrátu. Hned následujících několik dnů se totiž ukáže, jak veliké mohli skutečně ztráty být (viz obr. 7).

    image078.jpg

    Obr. 7. Kdybychom neměli v trhu již od začátku posazený STOP-LOSS a dobrovolně, s chladnou hlavou nepřijali MINIMÁLNÍ ztrátu 201 USD,, čelili bychom nyní ztrátě 1 736 dolarů, která by navíc mohla s postupem času přerůst ve ztrátu takřka neomezenou! Přesně takové ztráty pak finančně zruinují řadu začínajících, nezkušených obchodníků - přičemž vše co je třeba udělat, je zadat spolu s příkaze ke vstupu do trhu i předem definovaný STOP-LOSS.

    Vidíte? 1736 dolarů (a možná i mnohem větší) ztráta v případě, že bychom nedokázali s chladnou hlavou předem posadit do trhu ochranu ve formě stop-lossu a s klidem inkasovat minimální ztrátu 201 USD v momentě, kdy se trh otočil proti nám. Co je taková ztráta proti 1 736 dolarům, o které jsme mohli přijít jen o pár dnů později díky naší tvrdohlavosti a neschopni použít stop-loss!

    Už je vám jasné, že používání stop-lossu je v komoditních i akciových trzích absolutní nutnost? Proto si dobře zapamatujte:

    Pokud budete obchodovat bez stop-lossu, vaše ztráty budou neomezené! Pokud naopak budete stop-loss vždy používat, budete sice tu a tam inkasovat drobné ztráty, nikdy však takové, aby vám mohly finančně zruinovat.

    Toto je pravda pravdoucí a zároveň i jedna ze skutečností, díky které celé zástupy lidí ztrácejí v trzích doslova celé jmění. Jakkoliv neuvěřitelně to může znít, obrovské množství obchodníků stop-loss v trzích nepoužívá, nebo o existenci něčeho takového nemá dokonce ani páru! Využijte tedy toho, že jsme vám zde úžasnou sílu stop-lossu představili a nikdy bez stop-lossu neobchodujte!


    Finančník.cz


    Další články na toto téma

    Velká analýza nastavení trailing stop-lossu u intradenního breakout portfolia

    Pro aktivní tradery Finančníka zapojených v Trading Room jsme připravili podrobné výsledky intradenního portfolia s různě nastaveným trailing stop-lossem. Kompletní studii naleznete v Trading Room na linku: https://www.financnik.cz/forum/topic/5064-hledani-edge/page/16/#findComment-321851
    Nastavení testovaného portfolia vychází z risku, breakout úrovní a ATR periody originálního modelu publikovaného zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/5064-hledani-edge/page/10/#findComment-319574 (všechna pravidla jsou mechanická a 100 % popsaná na daném linku ve skupině).
    Výsledek studie: s preferovanou variantou nastavení stop-lossu dosahuje portfolio (ve sdíleném vyučovaném nastavení) následujících výsledků:

    Černá linka představuje výkonnost portfolia, šedá linka pro srovnání držení S&P 500.
    Komise a skluzy započítány. Portfolio obchoduje micro futures, lze jej obchodovat od velmi malých účtů. Započítány jsou komise 1 dolar a 2 ticky na obchod.
    Podrobné srovnání výkonnosti portfolia s držením S&P 500 (backtest od 2018):

    Hledáte cestu, jak se dostat ke konzistentním profitům?
    Rádi byste i v aktuálním kontextu obchodovali stabilně a bez emocí?
    Určitě si přečtěte novou knihu Od myšlenky k reálným obchodům
    Implementujte již od samotného začátku své praxe důležité systematické procesy a správné myšlení, které výrazně zvyšuje šance na stabilně profitabilní obchodování.
    Inspirujte se, jak trading dělat jinak a lépe.
    Portfolio dosahuje ročního zhodnocení +25,5 % při max. drawdownu -13,74 %. Držení S&P 500 ročního zhodnocení +13,56 % při max. drawdownu -33,58 %.
    Portfolio je plně mechanické.
    V rámci Trading Room je možné jej okamžitě se všemi nastaveními a v této dané podobě obchodovat následujícími způsoby:
    a) Skrz autotrader pro Darwinex Zero (sdílený zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/5246-milionove-portfolio-bez-rizika/).
    b) Sdílenými skripty u TradeStation.
    c) Sdíleným autotraderem pomocí opcí u Interactive Brokers (zde se trailing stop-loss nepoužívá, risk omezuje samotná cena pořízené opce). Výkonnost skrz opční autotrader trackujeme na samostatném účtu. Opce jsou výhodné zejména pro velmi malé účty (od cca 3 000 dolarů). Strategii jsme plně automatizovaně pustili na účet v květnu a od té doby dosáhla na našem účtu zhodnocení cca +16 %:
     
    Opční autotrader je v Trading Room k dispozici v plně otevřené a upravovatelné podobě (Python skripty) zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/5164-opcni-breakout-autotrader-skript/
    Trading Room je určen pro obchodníky, kteří chtějí svůj trading posouvat směrem systematizace a automatizace. Obchodujeme diverzifikovaná portfolia tak, abychom získávali nejen peníze, ale i časovou efektivitu. Zapojit se můžete zde: https://tri.financnik.cz/tradingroom

    Velká analýza nastavení trailing stop-lossu u intradenního breakout portfolia

    Pro aktivní tradery Finančníka zapojených v Trading Room jsme připravili podrobné výsledky intradenního portfolia s různě nastaveným trailing stop-lossem. Kompletní studii naleznete v Trading Room na linku: https://www.financnik.cz/forum/topic/5064-hledani-edge/page/16/#findComment-321851
    Nastavení testovaného portfolia vychází z risku, breakout úrovní a ATR periody originálního modelu publikovaného zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/5064-hledani-edge/page/10/#findComment-319574 (všechna pravidla jsou mechanická a 100% popsaná na daném linku ve skupině).
    Výsledek studie: s preferovanou variantou nastavení stop-lossu dosahuje portfolio (ve sdíleném vyučovaném nastavení) následujících výsledků:

    Černá linka představuje výkonnost portfolia, šedá linka pro srovnání držení S&P 500.
    Komise a skluzy započítány. Portfolio obchoduje micro futures, lze jej obchodovat od velmi malých účtů. Započítány jsou komise 1 dolar a 2 ticky na obchod.
    Podrobné srovnání výkonnosti portfolia s držením S&P 500 (backtest od 2018):

    Portfolio dosahuje ročního zhodnocení +25,5% při max. drawdownu -13,74%. Držení S&P 500 ročního zhodnocení +13,56% při max. drawdownu -33,58%.
    Portfolio je plně mechanické.
    V rámci Trading Room je možné jej okamžitě se všemi nastaveními a v této dané podobě obchodovat následujícími způsoby:
    a) Skrz autotrader pro Darwinex Zero (sdílený zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/5246-milionove-portfolio-bez-rizika/).
    b) Sdílenými skripty u TradeStation.
    c) Sdíleným autotraderem pomocí opcí u Interactive Brokers. Zde trackujeme výkonnost na samostatném účtu. Opce jsou výhodné zejména pro velmi malé účty (od cca 3000 dolarů). Strategii jsme plně automatizovaně pustili na účet v květnu a od té doby dosáhla na našem účtu zhodnocení cca +18%:
     
    Opční autotrader je v Trading Room k dispozici v plně otevřené a upravovatelné podobě (Python skripty) zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/5164-opcni-breakout-autotrader-skript/
    Trading Room je určen pro obchodníky, kteří chtějí svůj trading posouvat směrem systematizace a automatizace. Obchodujeme diverzifikovaná portfolia tak, abychom získávali nejen peníze, ale i časovou efektivitu. Zapojit se můžete zde: https://tri.financnik.cz/tradingroom

    View full aktualita

    Taktiky posouvání stop-lossu (trailing stop-loss)

    Posouvaný stop-loss, nebo také trailing stop-loss, je oblíbený nástroj pro řízení rizika, který obchodníkům pomáhá chránit dosažené zisky a přizpůsobovat se pohybu trhu. V článku se podrobně podíváme na princip trailing stop-lossu, jeho fungování a způsoby využití – včetně jeho výhod i nevýhod.
    Obsah:
    Co je to trailing stop-loss? Jak trailing stop-loss funguje? Výpočet vzdálenosti pro umístění posouvaného stop-lossu Výhody používání posouvaných stop-loss příkazů Nevýhody používání posouvaných stop-lossů Implementace posouvaného stop-lossu do obchodní strategie Technická implementace posouvaného stop-lossu Shrnutí Co je to trailing stop-loss?
    Trailing (posouvaný) stop-loss je typ příkazu, který se pohybuje s cenou trhu. Na rozdíl od běžného stop-loss příkazu, který zůstává pevně daný, následuje trailing stop-loss cenu trhu v momentě, když se trh pohybuje příznivým směrem. Pokud se směr trhu obrátí,  trailing stop-loss zůstává na své poslední pozici, což pomáhá uzamknout zisky nebo omezit ztráty.
    Jak trailing stop-loss funguje?
    Při nastavení posouvaného stop-lossu se definuje vzdálenost, ve které je stop-loss zadán. Řekněme, že budeme obchodovat do longu – na intradenním breakoutu nakoupíme akcii DIA a náš stop-loss budeme mít definovaný ve vzdálenosti cca 1,88 dolaru/akcie. Při nákupu 100 kusů akcií bude náš risk omezen stop-lossem na ztrátu 188 dolarů. Trailing stop-loss bude posouván pokaždé, když trh vytvoří s naší dlouhou pozicí nové maximum. Bude-li trh na ceně 406, stop-loss bude na hodnotě 404,12. Posune-li se cena trhu na hodnotu 408, hodnota stop-lossu bude 406,12. Stop-loss se přitom posouvá vždy jen jedním směrem. Pokud trh po ceně 408 klesne na cenu 407, stop-loss bude stále na hodnotě 406,12.
    Trailing stop-loss si můžeme vizualizovat. Na následujícím screenshotu jde o oranžovou linku zobrazenou pod cenovými úsečkami. Je patrné, jak se úroveň stop-lossu zvedá s cenou a pokud cena neroste, nebo klesá, pak je stop-loss umístěn na stále stejné, poslední úrovni:
     
    Pro short funguje vše stejně, jen zrcadlově obráceně.
    Takto vypadá vizualizace posouvaného stop-lossu v případě krátké pozice:

     
    Úroveň stop-lossu je posouvána s klesajícím trhem. Pokud trh roste, zůstává stop-loss na poslední vypočítané úrovni.
    Výpočet vzdálenosti pro umístění posouvaného stop-lossu
    Úroveň posouvaného stop-lossu se počítá různými způsoby.
    Patně nejjednodušší je procentuální trailing stop-loss. Ten se posouvá o pevné procento ceny trhu.
    Sofistikovanější stop-loss může být založený na price action. Obchodníci posouvají stop-loss pod poslední support nebo nad poslední resistanci.
    Osobně nejčastěji pracuji s trailing stop-lossem založeným na volatilitě. K nastavení vzdálenosti posouvaného stop-lossu používám násobek indikátoru Average True Range (ATR). Z této metody vychází i ukázky publikované v tomto článku.
    Výhody používání posouvaných stop-loss příkazů
    Základní výhodou posouvaného stop-lossu je ochrana zisku - uzamčení profitů při příznivém vývoji trhu. Posouvané stop-lossy se nejčastěji používají při obchodování momenta. Obchod otevíráme s tím, že vsázíme na delší pohyb obchodovaným směrem. V obchodu chceme být co nejdéle dokud to půjde, ale současně chceme co nejméně ztratit v momentě, kdy v trhu momentum zmizí a přijde obrat.
    Tak obchodujeme na Finančníkovi systém intradenních breakoutů, ze kterého pocházejí publikované ukázky. Obchodujeme long i short a posouvaný stop-loss může pomoci ochránit otevřený profit. Jako v tomto dalším příkladu short obchodu v QQQ 26. 9. 2024:

     
    Systém vstoupil do short obchodu na začátku dne a na posouvaném stop-lossu pozici ukončil v cca 11:15 blízko denního low. V případě držení pozice až do konce dne (tj. obchodování s fixním stop-lossem, který neposouváme) by systém odezval podstatnou část profitu zpět poté, co se směr trhu obrátil.
    Druhou podstatnou výhodou posouvaných stop-lossů je emocionální pohoda v obchodu. Zejména pro začínající obchodníky je velmi náročné vnímat výsledky obchodování v delším horizontu a posouvaný stop-loss většinou vede k tomu, že častěji inkasujeme profity a nenastávají situace, kdy z pěkného zisku je nakonec ztráta (pokud se trh otočí a skončíme na základním stop-lossu).
    Nevýhody používání posouvaných stop-lossů
    Posouvaný stop-loss představuje další parametr obchodního systému. A s implementací každého dalšího parametru zvyšujeme pravděpodobnost, že systém bude přeoptimalizovaný – tedy že bude fungovat na historických datech, ale nikoliv na budoucích.
    Posouvaný stop-loss nám také zvyšuje šanci, že předčasně vystoupíme z pozic, které by jinak vedly k vysokým profitům. Příkladem může být tento obchod ve zlatě (GLD) 12. 8. 2024:

    Základní stop-loss by nás v breakout obchodu podržel, nicméně díky posunutému stop-lossu byla pozice ukončena ve ztrátě. Podobným situacím přitom nejde zabránit. Jakékoliv utahování risku povede k tomu, že občas obchod, který by jinak skončil v zisku, uzavřeme v malém profitu či ve ztrátě.
    Implementace posouvaného stop-lossu do obchodní strategie
    Jestli posouvaný stop-loss do strategie implementovat či nikoliv záleží samozřejmě na konkrétních testech a způsobu obchodování.
    A často i na preferencích obchodníka.
    Většina robustních obchodních systémů bude dobře fungovat s různými způsoby řízení risku. Obchody ale budou vypadat trochu jinak a jiný může být risk profil strategie.
    Pojďme se podívat na dopad implementace posouvaného stop-lossu do systému intradenního breakoutu, který jsme si na Finančníkovi vytvořili v Trading Room a dnes jej obchoduji i na svých účtech spravujících externí kapitál.
    Takto vypadají výsledky systému (backtest + OOS vývoj od dubna 2024, kdy jsme systém nasadili live) při risku 1 % na obchod:

    Černá linka představuje výkonnost systému s fixním stop-lossem, modrá linka s posouvaným (trailovaným stop-lossem). Výkonnost má započítané komise (a kapitál není reinvestován). A jak je vidět, oba grafy se tolik neliší. Výkonnost je velmi podobná – strategie dosahuje průměrného ročního zhodnocení cca 37 %.
    Ovšem liší se risk profil. V případě trailing stop-lossu je obchodování méně volatilní, což vede k nižším drawdownům. Konkrétně je drawdown v zobrazeném období -17 % při aplikaci posouvaného stop-lossu a -19,6 % u varianty s fixním stop-lossem. Bez posouvaného stop-lossu je obchodování volatilnější, což vede i k nižšímu sharpe ratio. Strategie s fixním stop-lossem má sharpe ratio 1,46, strategie s posouvaným stop-lossem 1,79. Což je rozdíl přes 20 % a to není málo.
    Výše zobrazená výkonnost reprezentuje obchodování na několika trzích – v diverzifikovaném portfoliu. Tak na Finančníkovi typicky obchodujeme – používáme více trhů proto, aby byl celkový charakter výnosů stabilnější (viz Portfolio – význam pro profitabilitu a diverzifikaci rizika).
    Podíváme-li se na srovnání jednotlivých trhů, můžeme vidět, že někdy trailovaný stop-loss pomohl, jindy vedl k horší výkonnosti.
    Například nákup zlata skrz intradenní breakout (long GLD)  by si lépe vedl s fixním stop-lossem:

    V nákupu indexu Nasdaq 100 (long QQQ) vychází posouvaný stop-loss vs. fixní z pohledu výnosů prakticky stejně:

    Ovšem v indexu Down Jones (long DIA) si lépe vede varianta s posouvaným stop-lossem_

    V konečném důsledku jsme tak při úvaze implementace trailing stop-lossu u toho, co kdo preferuje. Na konkrétním příkladu implementace posouvaného stop-lossu do strategie intradenního breakoutu jde o zvážení vyšší komplexnosti strategie (obchodování s posouvaným stop-lossem přináší do systému další parametr) vs. vyšší volatility výnosů (obchodování s fixním stop-lossem je psychicky náročnější).
    Sám jsem například systém dosavadních několik měsíců obchodoval s fixním stop-lossem (viz výsledky intradenního obchodního systému). Po více než šesti měsících živého obchodování strategie se sám nicméně začínám přiklánět k variantě s posouvaným stop-lossem právě kvůli vyšší stabilitě výsledků.
    Technická implementace posouvaného stop-lossu
    Posouvané stop-lossy lze do některých platforem zadávat jako příkazy přímo podporované brokery. Například Interactive Brokes má Traling Stop Orders. V těchto případech jsme nicméně omezeni implementací příkazů brokerem.
    Jako flexibilnější se jeví využívat pro řízení stop-lossů nástroje pro autotrading. Na Finančníkovi lze intradenní breakout portfolio nyní nově s trailing stop-lossem obchodovat s využitím sdíleného autotrading skriptu pro Darwinex Zero. Autotrader je sdílen ve zcela otevřené podobě a je nyní dostupný ve verzi 0.19. Mikrofutures breakouty s trailovanými stop-lossy lze na živém účtu obchodovat se sdílenými kódy pro TradeStation.
    Shrnutí
    Trailing stop-loss je účinným pomocníkem pro správu rizik, i když má svá specifika, která je dobré mít na paměti. Ať už se rozhodnete pro fixní, nebo posouvaný stop-loss, je běžné narazit na situace, kdy systém uzavře pozici v okamžiku, který se zpětně může zdát nevhodný. Klíčem je tedy vnímat vaše cíle v dlouhodobém horizontu a pečlivě zvážit, jaké další prvky do svého obchodního systému zahrnete.
    Výběr té správné taktiky často ovlivňuje nejen logika systému, ale i osobní přístup obchodníka, jeho psychologické preference a cíle. Pokud si chcete vytvořit vlastní obchodní styl a získat reálné zkušenosti, doporučuji se zapojit do našeho Trading Room, kde můžete naskočit přímo do praxe bez ohledu na dosavadní úroveň dovedností. Trading Room nabízí prostor, kde se pod aktivním vedením zkušeného tradera můžete inspirovat fungujícími strategiemi, sledovat vývoj nových systémů a myšlenek, vše postupně upravovat tak, aby trading odpovídal vaší mentalitě a zapojovat sdílené systémy do praxe.
    V kontextu diskutovaného trailing stop-lossu na vás v Trading Room čeká mj. právě diskutovaný portfolio intradenní breakout systém, který sdílíme v otevřené podobě, včetně reálných výsledků z živých účtů. Naučíte se jej obchodovat na trzích dle svých možností a preferencí (používáme vše od ETF, mikro futures, plné futures až po opce). Získáte také přístup k nástrojům, které jsou uzpůsobené pro snadnou implementaci přímo do trhů – například přes autotrader pro Darwinex Zero, který umožňuje řízení obchodu s trailing stop-lossem bez rizika vlastního kapitálu. Díky tomu můžete zkoušet nové strategie, učit se na reálných trzích a zároveň minimalizovat riziko.
×
×
  • Vytvořit...