Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
  1. Otevřená sekce

    1. 27
      27 příspěvků
  2. Uzavřené diskuze pro absolventy kurzů Finančníka

    1. TechLab

      Pracovní skupina poskytovaná tradery pro tradery. Naleznete v ní odpovědi na své technické otázky týkající se programů Amibroker, Python, InteractiveBrokers TWS a TradeStation Global.

      7,7k
      7,7k příspěvků
      • petr
    2. Trading Room

      Diskuzní skupina v rámci Trading Roomu.

      1,4k
      1,4k příspěvků
    3. 422
      422 příspěvků
    4. Základy práce s programem Amibroker

      Uzavřená diskuze pro účastníky online kurzu Základy práce s programem Amibroker.

      189
      189 příspěvků
      • petr
    5. FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow

      Diskuze o intradenním obchodování v rámci informací prezentovaných v kurzu FIMS A–Z: Profesionální daytrading orderflow.

      29,3k
      29,3k příspěvků
  3. Archiv původních anonymních diskuzích

    1. 201,1k
      201,1k příspěvků
  • Statistiky uživatelů

    31 296
    Celkem uživatelů
    467
    Nejvíce online
    majko.69
    Nejnovější uživatel
    majko.69
    Registrace
  • Všechny poslední příspěvky

    • Zdravím, Já jsem si to změnil v Tools/Options/Server ...měl jsem tam defaultně Darwinex-Demo
    • Dobrý den. Sháním nějakou platformu, která dokáže čekající příkaz, který je proveden, po jeho ukončení opět automaticky zařadit mezi čekající příkazy. Jestli o něčem takovém víte díky za radu.
    • Vítejte v minikurzu TechLabu na téma základy práce s TradeStation Kurz bude postupně publikován na adrese https://www.financnik.cz/webinar/techlab-tradestationx57 kde každý týden v pátek zpřístupníme další lekci. Součástí vždy bude i video popisující řešení úkolů předchozí lekce. Toto vlákno slouží k interakci s lektorem a diskuzí nad domácími úkoly. Vlákno bude 30 dnů po publikování poslední lekce smazáno, protože mentorovaná podpora kurzu je poskytována jen při jeho průběžném publikování. Využijte tak prosím maximálně možnost zúčastnit se tohoto živého běhu kurzu a najděte si čas shlédnout publikované lekce a zpracovat zadané domácí úkoly.
    • Aktualizované výsledky strategií dashboardu: Výrazné výprodeje pokračují v Nasdaqu, což se promítá do prohlubujícího drawdownu v SMO NDX. SMO NDX pak nejvíce v prvním zářijovém týdnu ovlivňovala stav mého živého účtu. V tuto chvíli jsem v mínusu cca -0,5%. Lehce mě vydělaly mean reversion strategie, ale ne tolik, aby to převážilo výsledky z držení pozic v SMO NDX. V opcních jsem v týdnu žádný obchod neměl. Intradenní breakout na živém účtu u IB mám za září zatím na nule: Širším futures portfoliu na Darwinex Zero jsem měl ve čtvrtek zatím nejztrátovější den. Některé pozice se mi otevřely i díky špatně spočítaným vstupním signálům. Celkem jsem měl 8 ztrát na základním stop-lossu a den skončil se stavem -2,05%. Pozitivní je, že v pátek jsem měl  jediný obchod a to zisk v bitcoin futures (+1,03%), který polovinu ztráty umazal. A toto se mi na momentu obchodech líbí - i jen několik trendových dnů dokáží vytáhnout equity z drawdownu. Určitě pak přijdou dny, které budou obsahovat i několik pěkně ziskových obchodů. Takto vypadá v Darwinex Zero aktuálně přehled nejlepších a nejhorších dnů, kam se dostal jak můj čtvrteční, tak páteční obchod: Aktuální equity křivka širšího intradenního portfolia na futures:      
    • Připravili jsme update autotraderu na v 0.14. S touto verzí aktuálně obchoduji živě (v pátek už mi autotrader obchodoval první obchody). Update vylepšuje kontrolu stahovaných dat před začátkem obchodní seance. Nově je množství stahovaných dat odvozeno od použité periody ATR indikátoru. Je proto možné pracovat i s delšími periodami. Po stažení dat se skript přesvědčí, že má dost dat pro výpočet ATR. Skript kontroluje, že poslední stažené datum odpovídá aktuálnímu obchodnímu dni. V konfiguračním souboru je nyní možné nastavit čas použitý pro výpočet denních úseček z intradenních dat. Čas je v NY časové zóně. Definice se provádí v konfiguračním souboru následujícími proměnnými: ### Časy pro výpočet denní seance (NY časová zóna) session_start: "09:30" session_end: "16:15" Se skriptem lze použít i starší konfigurační soubor. Pokud nejsou hodiny uvedeny, jsou použity hodnoty 9:30 - 16:15 Skript je tradičně k dispozici v prvním příspěvku tohoto vlákna: https://www.financnik.cz/forum/topic/5246-milionove-portfolio-bez-rizika/
    • Zkusil jsem to, nejdříve se po spuštění startu objevila hláška, že požadavek není možný, ale když jsem se z my.contabo odhlásil, znovu přihlásil a pak spustil start, rozběhlo se to. Za několik minut jsem se pak přes účet Administrator skutečně na server připojil. Zkusím tedy znovu vše instalovat a neudělat někde nějakou chybu. Děkuji mockrát za pomoc. S pozdravem Radek.
    • TWS vám vrací jako dnešní expiraci kontraktní měsíc 20240903, což v pořádku není. Restartoval jste dnes TWS? U opcí to z nějakého důvodu pomáhá. Plus ale připravujeme update, který tyto již vyexpirované kontraktní měsíce bude ignorovat.
    • ok, to zvládnete... na PING pocitac neodpovida.... dle status v my.contabo nebezi. dejte zelenym tlacitkem START pustit server. Za chvilku se pak zkuste pripojit. doporucuji si PING i s IP nekam ulozit pro rychlou kontrolu a i listu z my.contabo si ulozit jako screenshot ve stavu kdy server funguje abyste vedel kde je rozdil kdyz se nebudete moci pripojit. Tomas M.  
    • Dobrý večer Tomáši, bohužel jsem v těchto věcech úplný amatér, všechno se učím podle návodů na stránkách Finančníka. Restart serveru jsem včera podle návodu na Contabo dělal, po restartu jsem byl schopný se včera večer přihlásit pod účtem Administrator, ale programy a nastavení jsem chtěl dělat až dnes. Dnes už se mi přihlásit nepodařilo. Nevím, jak zjistím stav VPS v my.contabo, posílám sken obrazovky. Jak poslat příkaz PING bohužel vůbec netuším. Budu Vám vděčný za jakoukoliv pomoc. Radek 
    • Dobry den. Dnes mi nabehol v poriadku ale v opcnim napisalo toto. [INFO] 2024-09-06 09:31:00-0400 - Stahuji intradenní data pro výpočet otevírací ceny [INFO] 2024-09-06 09:31:01-0400 - Otevírací cena pro trh SPY je 549.88 [INFO] 2024-09-06 09:31:01-0400 - **** Can trade: False [INFO] 2024-09-06 09:31:01-0400 - Trh: SPY: Kontrola otevřených pozic z logu [INFO] 2024-09-06 09:31:01-0400 - Dlouhé pozice (call): 0, krátké pozice (put): 0 [INFO] 2024-09-06 09:31:02-0400 - V trhu SPY je nejbližší expirace 20240903, což není dnes. Tato expirace bude použita pro opční obchody. [INFO] 2024-09-06 09:31:07-0400 - V trhu SPY se nepodařilo získat opční ceny. Ticker nebude obchodován. [INFO] 2024-09-06 09:31:07-0400 - Aktuální expirace pro trh QQQ: 20240903 [INFO] 2024-09-06 09:31:10-0400 - Vypočítané hodnoty trhu: ATRD1: 9.203999999999997, CloseD1: 461.13,  OpenD1: 459.0, HighD1: 465.36, HighD2: 464.45, LowD1: 457.94, LowD2: 457.73 [INFO] 2024-09-06 09:31:10-0400 - Stahuji intradenní data pro výpočet otevírací ceny [INFO] 2024-09-06 09:31:11-0400 - Otevírací cena pro trh QQQ je 460.32 [INFO] 2024-09-06 09:31:11-0400 - **** Can trade: False [INFO] 2024-09-06 09:31:11-0400 - Trh: QQQ: Kontrola otevřených pozic z logu [INFO] 2024-09-06 09:31:11-0400 - Dlouhé pozice (call): 0, krátké pozice (put): 0 [INFO] 2024-09-06 09:31:16-0400 - V trhu QQQ se nepodařilo získat opční ceny. Ticker nebude obchodován. Je to v poriadku. Dakujem za odpoved.
    • Zdravím, příkaz PING na IP adresu vašeho servru jste zkoušel ? v my.contabo je stav VPS jaký ? Lze tam server restartovat. Tomas M.
    • Live/Demo se podle mě definuje tím serverem, který vložíte do konfigurace. Já to každopádně nikde nepřepínám.
    • díky, měl jsem správné přihl. údaje, ale měl jsem režim demo, tak jsem přepnul na live a již to běží. Bude si to pamatovat, nebo je někde potřeba přepínat na live? Pavel  
    • To vypadá, že zadáváte špatné heslo nebo číslo účtu. MT5 se dá připojit ručně Soubor > Přihlásit se k obchodnímu účtu. Tak to zkuste nejprve takto a až si budete jist, že údaje fungují, tak stejná data zadejte do konfiguračního souboru autotraderu.
    • Zdravím, otevřel jsem si účet u Darwinexu, nyní jsem chtěl zprovoznit script, vše jsem nainstaloval (virtuální prostředí, knihovny,) a když jsem otevřel MT5 a pustil script, tak se mi Darwinex nespojil s MT5 a dává mi to tuto hlášku. Prosím o radu, co mám špatně, Díky, Pavel
    • Dobrý den, před časem jsem si také předplatil server na Contabo. Postupoval jsem podle zde uveřejněného návodu a zpočátku se vše dařilo. Vytvořil jsem si i druhého uživatele, přiřadil mu administrátorská hesla a byl jsem schopen se přes tohoto uživatele na server přihlásit. Na serveru jsem však našel pouze prohlížeč Internet Explorer, zmiňovaný Edge tam vůbec nemám. Explorer neumožňoval stahovat soubory, ale to se mi podařilo odstranit s pomocí podpory Contabo odstranit. Stažené instalační problémy nešlo však vůbec spustit a nakonec se mi nedařilo ani přihlásit na server, protože mi to hlásilo, že je špatné heslo, i když jsem si byl stoprocentně jistý, že heslo je správné. Několikrát jsem komunikoval s podporou Contabo a nakonec mi řekli, abych server uvedl do původního stavu a poslali mi odkaz, jak to udělat. Udělal jsem to a pak jsem se včera přihlásil zase jako administrátor s tím, že celý proces budu muset dnes opakovat.  Včera jsem byl schopen se k serveru přihlásit, ale dnes to již vůbec nejde. Vyskočí mi vždy hláška, kterou přikládám. Vůbec netuším, v čem je problém. Na stránku my.contabo.com se však přihlásit můžu- Nevíte, v čem může být problém? Radek.
    • Každopádně co se natahování dat z MT5 týče, připravíme ještě update, ve kterém se bude kontrolovat kolik dat a za jaké období se stáhlo. Očividně to MT5 futures data API není tak robustní jako jiná řešení. A například včera se mi stáhla jen částečná historie pro bitcoin futures a systém mi vygeneroval falešné signály. Tedy aktuální smyčku pro kontrolu open ceny rozšíříme ještě o kontrolu počtu stažených dnů a také to, jestli poslední záznam odpovídá aktuálnímu obchodnímu dni.
    • Podobné chyby se dají jen těžko replikovat, pokud se nebudou zobrazovat nějak soustavně. A tedy u mě jsem se s podobnou situací zatím nesetkal. Tak snad se nebude opakovat ani u vás.
    • Data jsou stažena, ale chybí ATR hodnota. To znamená, že počítáte delší historii ATR, než kolik máte staženo dat. Hezky to popisuje https://www.financnik.cz/forum/topic/5246-milionove-portfolio-bez-rizika/?do=findComment&comment=321274    
×
×
  • Vytvořit...